Kapalı

VakıfBank 62. Kuruluş Yıl Dönümüne Özel Konut Kredisi

Vakıfbank’ın kuruluş yıl dönümü münasebetiyle müşterilerinin hizmetine sunduğu diğer bir kredi türü ise konut kredisidir. Bu yazımızda da Vakıfbank 62. kuruluş yıl dönümü konut kredisinin özellikleri, faizi ve örnek ödeme şekli hakkında bilgi vereceğiz.

Konut kredisinden devlet memurları, özel sektör çalışanları ve emekli kişiler faydalanabilmektedir. Ayrıca, başka bankalardan konut kredisi kullanmış kişilerde konut borç transferi yapabilmektedir. Tek şart, başka bankalardan kullanılan ve halen devam eden konut kredisinde yasal takibe düşmemek veya borç taksiti atlamama şartı aranmaktadır.

120 aya kadar vade imkanı veren Vakıfbank, kısa mesaj yoluyla konut kredisi başvurusu yapan müşterilerinin de kredi taleplerini kabul etmektedir. Bunun için yapılması gereken KONUT yazıp boşluk, TC numarası yazıp boşluk, gelir durumuzunu yazıp 5727’E mesaj atılması gerekmktedir. Yine konut kredisi başvurusu yapmak için Vakıfbank telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 444 0 724 numaralı telefondan kredi başvurusu menüsü ve ardından da konut kredisi başvuru menüsüne erişmeniz gerekmektedir.

Gelelim bankanın uyguladığı faiz oranı ve kredi masraflarına. Vakıfbank’ın kuruluş yıl dönümü konut kredisinde uygulanan kredi  faiz oranı aylık 1.15’tir. 700 TL’de ekspertiz ücreti alınmaktadır. Ancak hemen belirtelim ki bu 700 TL’lik ekspertiz ücreti 100.000 TL’lik kredilerde geçerlidir. Düşük miktarda kullanılacak konut kredisinde bu oranın değişeceğini bilmenizi isteriz.

Kullanılan konut kredisinde taşınmaz rehin tesis ücreti talep edilmemektedir. Hayat sigortasının ise zorunluluğu olmayıp, tamamen müşterinin tercihine bırakılmıştır. Dask sigortası adı verdiğimiz Doğal Afet Sigortasını yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Dask sigortası ayrıca bankaya ödenecek bir tutar olup, satın alınan evin yaşı, metre karesine göre bu fiyatın değişeceğini bilmeniz gerekir.

Kredi vade bitimine kadar, alınacak ev banka tarafından ipotek edilmektedir.  100.000 TL’lik konut kredisi kullanan bir müşterinin aylık ödeyeceği tutar 1.547.67 TL olup, 120 ay sonra ödeyeceği toplam tutar 184.878.40 TL olacaktır.  Konut kredilerinde kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Son olarak yine müşterinin ara ödeme ve konut kredi borcunu kapatma haklarının olduğunu bildirelim.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top