Kapalı

VakıfBank 62. Kuruluş Yıl Dönümüne Özel 0 Km Taşıt Kredisi

Vakıfbank‘ın Kuruluş Yıl Dönümüne Özel kredilerinden biri de 0 kilometre taşıt kredisidir. Kredi adında da anlaşılacağı gibi bu kredi sadece 0 kilometre araçlar için geçerli olup, ikinci el arabalar için geçerli değildir.

Aylık 1.19 ila 1.23 aradında değişen taşıt kredisinde 48 ay vade uygulanmaktadır. Yaşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler için de ödeme seçenekleri sunan Vakıfbank, isteyen müşterilerin kredi borçlarını aylık eşit miktarda, üç ay ödemesiz dönemli eşit miktarda ödeme, üç ayda bir ödeme, başlangıçta düşük ve her yıl artan ödeme şekli, başlangıçta yüksek ve her yıl düşen ödeme şekli ve son taksit balon ödemeli ödeme seçeneklerini sunmuştur.  Araç kredilerinde kefil istenmeyip, araç kredi bitimine kadar banka tarafından ipotek edilmektedir.

Yine araç kredisi kullanan müşterilerin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Satın alınan araç 50.000 TL’den fazla ise araç bedelinin  50.000.-TL’ye kadar olan kısmı için %70, 50.000.-TL’nin üstünde olan kısım için %50’sine kadar kredi tahsis edilmektedir. Vakıfbank’ın Kuruluş Yıl Dönümüne Özel 0 kilometre araç kredilerinde iki türlü kredi paketi bulunmaktadır.

Kredi tahsis ücretli ve kredi tahsis ücreti olmayan şeklinde. Eğer ki kredi tahsis kredi kullanılırsa uygulanacak aylık faiz oranı 1.19’tur. Kredi tahsis ücreti olmayan araç kredisinde ise uygulanacak aylık taşıt kredisi 1.23’tür. Kredi tahsis ücretinin 100 TL olduğunu belirtelim. Kredi tahsis ücretli krediden 20.000 TL kredi kullanacak müşteri, 48 ay boyunca ödeyeceği aylık rakam 578 TL olup, 48 ay sonra ödenecek toplam tutar ise 27.744 TL’dir.

Kredi tahsis ücreti olmayan taşıt kredisinde yine 20.000 TL araç kredisi kullanmış bir müşterinin 48 ay boyunca ödeyeceği aylık rakam 584 TL olup, 48 ay sonra ödeyeceği toplam tutar ise 28.032 TL olacaktır. Kredi tahsis ücretli olan araç kredilerinde Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top