Kapalı

VakıfBank 62. Kuruluş Yıl Dönümü İhtiyaç Kredisi

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı ya da bildiğimiz ismiyle  VakıfBank,  1957 yılında o zamanın başbakanı Adnan Menderes’in talimatıyla kurulmuş  kamu bankasıdır.  Vakıfbank’ın 59. kuruluş yılı münasebetiyle müşterilerine bireysel, konut ve taşıt kredisinde avantajlı kredi paketini hizmete sunmuştur. Bu yazımızda Vakıfbank 62. kuruluş yıl dönümüne özel Taksitli Tüketici kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

Vakıfbank kuruluş yıl dönümüne özel Taksitli Tüketici kredisi, istenilirse cep telefonu kısa mesaj yoluyla da başvurulabilmektedir.  Bunun için yapmanız gereken KREDİ yazıp boşluk, TC numarası boşluk, aylık geliriniz yazılıp 5724’e kısa mesaj yoluyla başvurabilirsiniz.

Bu krediden kamu personeli, özel sektör çalışanları ve emekliler yararlanabilmektedir.  Vakıfbank kuruluş yıl dönümüne özel Taksitli Tüketici kredisi 36 ay vadeli olup istenilirse esnek ödeme imkanı da bulunmaktadır. Yine bu kredie 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilme hakkınız bulunmaktadır. Tüketici kredisini incelediğimizde iki türlü kredi kullanma paketinin olduğunu görebiliyoruz.

İlki 1.23 faiz oranı ile %0.5+BSMV masrafı bulunan paket kredisidir. Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.  1.23 faiz ve %0.5+BSMV masrafı bulunan krediden 50.000 TL kullanıldığı zaman, 36 ay boyunca ödeyeceğinizi aylık taksit tutarı 1.800 TL olup  250TL kredi tahsis ücreti kesilmektedir. 36 ay sonra ödeyeceği toplam tutar ise 64.800 TL olmaktadır.  Ayrıca kredi kullanan müşterilere hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. 35 yaşında ki bir erkek müşteri için talep edilen hayat sigorta bedeli 178 TL olup, müşterinin yaşının büyüklüğüne göre bu rakam artmaktadır.

Gelelim diğer tüketici kredi paketine. Bu kredi paketinde ise masraf ve tahsis ücreti olmayıp, uygulanan faiz oranı 1.27’dir. Yine müşterinin bu kredi paketinden 36 ay vadeli 50.000 TL’lik kredi kullandığını düşünürsek aylık ödeyeceği rakam 1.814 TL’dir. 36 ay sonra ödeyeceği toplam tutar ise 65.304 TL olacaktır. Bu kredide de yine hayat sigortasının yapılacağını hatırlatalım. Son olarak kredi kullanacak müşterinin kredi notuna göre kefil, ipotek istenebileceğini de belirtelim.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top