Kapalı

Vakıf Katılım Cari Hesap Nedir Nasıl Açılır?

Vakıf Katılım Bankasının, bireysel bankacılık hizmetlerinden birisi de cari hesap hizmetidir. Cari hesap, hesap sahiplerine kar payı vermeyen, TL ve döviz cinsinden hesap açılabilen ve hesap sahiplerinin istediği zaman para çekip, para yatırdığı kısaca bildiğiniz vadesiz hesap gibi bir hesap türüdür.

Vakıf Katılım Bankası, almış olduğu bir karar ile 31 Ocak’a kadar, açılan cari hesaplardan hesap işletim ücreti almayacağını ilan etti. Cari Hesap açan müşterilerine VKart isimli banka kartı vermekte ve bu kart ile diğer banka kartlarıyla yapabildiğiniz tüm bankacılık işlemlerini yapabiliyorsunuz. VKart ile Vakıf Katılım ATM’lerinden hesap bakiyenizi öğrenebilir, para çekip para yatırabilir, para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cari Hesap sayesinde havale, eft gibi para transferleri, çek karne işlemleri, VKart veya kredi kart borç ödemlerini, fatura, vergi, SGK prim borçları işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Yine fatura ödeme talimatları, varsa katılım hesabınızda ki işlemleri görebiliyorsunuz. Vakıf Katılım Bankası, cari hesap üzerinden yapacağınız internet bankacılığı EFT’leri, ATM’lerden yapılacak EFT’lerden, toplu EFT gönderimlerinde 31 Ocak’a kadar ücret talep etmemektedir. Yine mobil bankacılık üzerinden yapılacak EFT işlemlerinden de ücret istenilmemektedir.

Vakıf Katılım Bankasından cari hesap açabilmek için T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, Adres teyit belgesi (Yerleşim yeri belgesi, son üç aya ilişkin abonelik gerektiren bir fatura örneği, bir kamu kurumu tarafından verilen belge) talep edilmektedir. Yabancı uyruklu ama Türkiye’de ikamet eden müşterilerinden de, Pasaport veya ikamet tezkeresi, yabancı kimlik numarası ve adres teyit belgesi (İkamet tezkeresi, son üç aya ilişkin abonelik gerektiren bir fatura örneği ) istenmektedir.

Vakıf Katılım Bankasından cari hesap açtırabilmek için varsa bulunduğunuz yerde ki katılım bankasından yoksa Vakıflar Bankası şubelerinden hesap açtırabilirsiniz. Detaylı bilgi için de  0850 202 1 202 numaralı Vakıf Katılım Bankası müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz .

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top