Ana sayfa Katılım Bankacılığı Vakıf Katılım Banka Kartı VKart Nedir?

Vakıf Katılım Banka Kartı VKart Nedir?

Faizsiz bankacılık sistemine dayanan ve kar – zarar ortak sistemiyle müşterilerinin yatırımlarını değerlendiren katılım bankası özellikle muhafazakâr kesimler tarafından tercih edilmektedir. Türkiye’de katılım bankası ismini ilk kez 1984 yılında Albaraka Türk ile duymuştur.

2015 yılına kadar ülkemizde faaliyet gösteren katılım bankalarının menşeileri genellikle Arap ve Körfez ülkelerine ait katılım bankalarıydı. Ancak 2015 yılında Türkiye’nin ilk katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası ülkemizin ilk yerli katılım bankası unvanını almıştır. Ülkemizin ikinci yerli katılım bankası ise Vakıf Katılım Bankası olmuştur. Bu yazımızda bir Vakıf Katılım Bankası hizmeti olan Vakıf Katılım Banka kartından bahsedeceğiz.

Vadesiz hesap sistemine dayanan ve Vakıfbank ATM’lerinden para çekip, havale, EFT, vergi, SSK ödemeleri, taksit ödemeleri gerçekleştirebilmektesiniz. Dilerseniz bankaya vereceğiniz otomatik talimatları sayesinde faturalarınız, hesapta bakiye olduğu müddetçe otomatikman fatura ödemeleri yapacaktır.

Şunu hemen belirtelim ki farklı bankaların ATM noktalarından yapılacak bakiye sorgulama ve para çekme işlemleri belli bir komisyon ücreti karşılığı yapılmaktadır. VKart ismi verilen Vakıf Katılım Banka kartlarının yurt içi ve yurt dışında ki tüm Mastercard ve Visa amblemi olan ATM noktalarında bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank Katılım Banka kartına sahip kişiler bakiyesi kadar alışveriş merkezlerinden alıveriş yapabilirler.

VKart kullanıcılarından yılık kart aidat ücreti alınmamaktadır. Bu özelliğinden dolayı da en çok tercih edilen kartlardan biri olmuştur. Vakıfbank ATM noktalarından yapılacak nakit çekimleri için her hangi bir ücret kesimi bulunmamaktadır.

Vakıf Katılım Kartı olan VKarta sahip olabilmek için Vakıf Katılım Banka şubelerine başvurabilirsiniz. Eğer ki bulunduğunuz yerde Vakıfbank Katılım Banka şubeleri yoksa Vakıfbank şubelerine başvurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın!
Please enter your name here