Kapalı

Vakıf Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Türkiye’nin en köklü banka kuruluşlarından birisi olan Vakıfbank, yıllardır ülkemizde kullanıcı odaklı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Dönem dönem kredi veya da kredi kartı kampanyaları ile tanıdığımız Vakıfbank, oluşturduğu müşteri hizmetleri ağı sayesinde de yaşanabilecek sorunlara yönelik anlık çözümler almakta ve müşterilerinin olası sorunlarının önüne geçmektedir. Vakıfbank ATMsi kartımı yuttu ya da kartıma el konuldu şeklinde şikayeti bulunan kişiler de yine aynı şekilde oluşturulan bu hizmet ağından faydalanabilecektir. Sadece Vakıfbank tarafında değil, ülkemizdeki her bankada zaman zaman bu tarz sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak, bu sorunlar kimi zaman müşteriden kaynaklı kimi zamanlarda ise doğrudan banka kaynaklı olabilmektedir. Bundan dolayı, kişilerin doğrudan sorun ile ilgili çözüm yollarını bilmesinde fayda vardır.

Vakıfbank ATMsi kartımı yuttu diyenler için öncelikli olarak çözüm yollarından bahsetmemizde fayda vardır. Bu tarz bir sorun ile karşılaşan kişilerin öncelikli olarak ATM başından ayrılmaması ve doğrudan bankaların müşteri hizmetleri numarasını aramaları gerekmektedir. Müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabilmek adına kullanacağınız Numara 0850 222 07 24 şeklindedir. Vakıfbank müşteri hizmetleri numarasını aramanız ile birlikte karşınıza bir IVR sistemi çıkacaktır. Burada tek yapmanız gereken ilk başta sizin için seslendirilen Kayıp, Şüpheli İşlem ve Çalıntı Bildirimi menüsüne giriş yapmaktır. Bu menu üzerinden yapacağınız tüm işlemlerde doğrudan size bankanın müşteri temsilcisi yardımcı olacaktır. Kartınızın ATM’de sıkıştığını ya da ATM’nin kartınızı yuttuğunu belirtmenizden hemen sonra kartınız iptal edilecek ve tarafınıza da yeni bir kart yönlendirilecektir.

Bankanın müşteri hizmetleri ile görüşme yaparken kesinlikle ATM başında beklemenizde fayda vardır. ATM’de meydana gelebilecek anlık sorundan dolayı kartınızın tekrar verilmesi mümkün olabilir. Bundan dolayı da, kartınızın iptali sağlanana kadar ATM başından hiçbir şekilde ayrılmamanızda fayda vardır.

ATM’de sıkışmış ya da yutulan bir kartınız varsa, siz de Vakıfbank için yukarıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Kart iptali sağlandıktan sonra ise, görüşme yaptığınız müşteri temsilcisi yeni kartınızı nasıl teslim alacağınız konusunda da bilgilendirme yapıp gerekli aksiyonları alacaktır. Yeni kartın gelmesi ortalama olarak 5 iş gününü bulabileceği gibi şubelerden de doğrudan teslimat yapılabilmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top