Ana sayfa Banka Haber Vadeli Hesaba Yüksek Faiz Veren Bankalar 2017

Vadeli Hesaba Yüksek Faiz Veren Bankalar 2017

0
Vadeli Hesaba Yüksek Faiz Veren Bankalar 2017
vadeli hesap faiz oranları 2017

Nakit paralarını vadeli hesaplara atarak faiz oranı dahilinde işletmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Vadeli hesaba yüksek faiz veren bankalar 2017 yılı dahilinde hangileri olduklarına buradan ulaşabilirsiniz.

Birikimlerin değerlendirilmesi ve risk almadan gelir elde etmek veya nakit paranızın değerini kaybetmeden güncel olarak kazanmak için bir yöntem olan vadeli hesap hakkında ve faizlerine ilişkin merak edilenlerden bir kaç öneri.

Vadeli Hesap Nedir?

Vadeli hesap, bankaya yatırılan miktara belirli bir zaman dilimi içerisinde belli bir faiz oranının aktarılmasını sağlayan banka hesabıdır. Hesaba faiz kazandırılma adına hesaba yatırılan ücret vade süresi sona erene kadar hesapta durmalıdır.

Şayet vade süresi sona ermeden önce hesaptan ücret çekilmesi halinde hesap hiçbir faiz kazandırmamaktadır. Hesaba daha yüksek miktarlarda faiz kazandırma işleminde seçilen banka büyük önem arz etmektedir. Buna binaen vadeli hesaba en iyi faiz veren bankalar detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Bilindiği gibi geçtiğimiz sene itibari ile faiz oranları ciddi bir biçimde azaldı. Bir takım bankalar hoş geldin faizi başlığı ile % 11’ e kadar 1 aylık faiz miktarı önerirken gerçekte 1 aylık süreyi geçmediği ortaya çıkmıştır.

Vadeli Hesaplara Yüksek Faiz Verenler

Kişi banka ile çalıştıktan kısa bir zaman dilimi sonra 2. Aylık vade süresinde faiz oranlarının % 5’ e kadar azaldığı tespit edilmiştir. Buna binaen herhangi bir mağduriyete uğramama adına köklü ve güvenilir bankalar tercih edilmelidir. Bu tür bankalar ile çalışıldığı takdirde müşteri net % 8 – 9 oranında bir faiz kazanacaktır.Vadeli hesaba en iyi faiz veren bankalar arasında Ziraat bankası gösterilebilir. Devlet bankası olması itibari ile müşterilerine güven verebilecek kuruluşlardan bir tanesidir.

Bilindiği üzere bankalar farklı şekillerde müşteri çekme yolları izlemektedir. Pek çok bankanın % 11 civarında faizi 3-4 ay sürdürebilecek güçleri vardır. Örnek vermek gerekirse elinizdeki bir miktar nakiti hoş geldin faizi kampanyalarından faydalanarak buralara yatırmanıza olanak tanıyabilirler. Bu bankalara para yatırdıktan sonra 3-4  ay boyunca maksimum verim alabilirsiniz. Ancak diğer aylarda banka sizlere verdiği faydalardan çok daha fazla miktarlarda hasarlar verme durumunda kalacaktır. Buna binaen yatıracağınız nakitlere sabit miktarla faiz veren bankalar ile çalışılmalıdır.

Vadeli hesaba en iyi faiz veren bankalar arasında HSBC- e Vadeli Muvduat, Şekerbank – e Vadeli Mevduat, Denizbank- e- Vadeli Mevduat vs. gösterilebilir. HSBC en yüksek senelik faiz veren bankalardan bir tanesidir. Şekerbank da aylık 1000 TL’lik miktara 9 tl civarında bir faiz vermektedir. Her geçen gün kendini daha çok yineleyen Denizbank ise son yıllarda iyi faizler vermesi itibari ile de tercih edilmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin