Ana sayfa Altın Vadeli Altın Hesabı mı Vadesiz Altın Hesabı mı?

Vadeli Altın Hesabı mı Vadesiz Altın Hesabı mı?

0
Vadeli Altın Hesabı mı Vadesiz Altın Hesabı mı?
vadeli altın hesabı

Küçük yatırımcıların en iyi limanı hiç şüphesiz ülkemizde altın, yapılan araştırmalarda halen en popüler yatırım aracı olan altın açık ara küçük yatırımcı için tartışmasız olarak durmaktadır. Altın yatırımı, daha doğrusu küçük birikimlerini değerlendirmek isten bir çok yatırımcı küçük altın alma, banka hesabından gram altın alma, Hatta Vadesiz Altın Hesabı açmak suretiyle her ay düzenli gram altın alımı yapan, veya elinde bulunan birikimlerini altın olarak Vadeli Altın Hesabı’ nda değerlendiren bir çok yatırımcı bulunmaktadır.

Yatırımlarını altın olarak değerlendirenlerin Vadeli Altın ve Vadesiz Altın Hesabı arasından fark veya nasıl bir tercih yapması noktasına gelecek olursak, Altın yatırımınızı Küçük Altın, Çeyrek Altın veya Cumhuriyet Altını, Bilezik vb alanlarda değerlendiriyorsanız, Banka Kiralık Kasa ile güvende saklamanız mümkün yine Bankaların düzenlemiş olduğu ve ayın belli günlerinde düzenlenen Banka Altın Günleri ile tüm ziynetleri yani tüm altınlarınızı Gram Altına Çevirmeniz mümkün.

Peki Vadeli Altın Hesabı mı, Vadesiz Altın Hesabı mı? daha avantajlı derseniz öncelikle karar vermeniz gereken husus aktif bir yatırımcı, finans piyasalarını takip ederek yani altın düşmesi-çıkması gibi parametreleri takip ederek para kazanmak istiyorsanız size Vadesiz Altın Hesabını önermek mantıklı durmakta, ancak dikkat edilmesi gereken verileri iyi takip etmek gerekir alım satım noktaları iyi analize muhtaç konulardır, yine büyük kazançlar yerine küçük kazançları tercih etmek daha mantıklı olur. Büyük kazanca talip olmak büyük riskleri de kendisi ile taşır. Finans piyasası Kazanç ile Risk aynı değerdedir tespiti yerinde olacaktır. konuya ilişkin İnternet Bankacılığından Altın Alım Satımı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ancak Yapılan altın yatırımı uzun süreli bir yatırım ise ve Banka tercihi daha çok güvenli ortam ve geleceğe ait bir birikim olarak kullanılacaksa ve piyasa verilerin takip etme konusunda sıkıntılı iseniz size Vadeli Altın Hesabı önerimiz ortaya çıkar Vadeli Altın Hesabı Nedir Nasıl Açılır?  başlıklı yazımızı incelemeniz tavsiye ederiz. Vadeli Altın Hesabı açıldığında ve yatırılan, örneğin yatırmış olduğunuz, 100 GR Altın aynen durur ve Banka ile belirlenen vade ve nema oranı ile artar.

Altın Vadeli Hesap Faiz oranları ve vadelerine bakacak olursak, en az 30 gün olmak şartı ile %0,50 oranını görmek mümkün 90 gün ise 0,75 oranı ile faiz işler, 90 gün üzeri 0,80 oranını görmek mümkün. Altın Vadeli hesap faiz oranları oldukça düşüktür, ancak altınınız güvenle saklanmış olur. Yasal Uyarı; Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin