Kapalı

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Türkiye Cumhuriyeti’ nin ilk bankası Türkiye İş Bankası ‘Maximum’ kredi kartı ürünleri ile tüketicilere alışverişlerinde önemli fırsatlar sunuyor. Son derece geniş kampanya çeşitliliği ile tüketicilere bol kazançlı bir kredi kartı kullanım deneyiminin elde edilebilmesine yardımcı olan Türkiye İş Bankası’ nın kredi kartı ürünlerinden birisini kullanan tüketicilerin ödeme konusunda sorun yaşamaları durumunda önemli bir kolaylık bulunuyor. Son dönemlerde yaşanan ekonomi ve finans alanlarındaki sorunlar nedeni ile kredi kartı ödemelerinde yaşanan sorunlar için kredi kartı borcu yapılandırma yasası çıkartıldı. Vatandaşlar Türkiye İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerini gerçekleştirerek, kullandıkları ve ödeyemedikleri kredi kartlarının/kartının borcundan uygun ödeme kanalları ile daha uygun şekilde kurtulabiliyor.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası kredi kartı kullanan ancak ödeme konusunda güçlük yaşayan tüketiciler için sunulan kredi kartı yapılandırma desteğinden Ziraat Bankası aracılığıyla yararlanılabiliyor. Yani her ne kadar Türkiye İş Bankası kredi kartı ürünleri kullanılıyor ve ödeme güçlü yaşanıyor olsa da vatandaşların Ziraat Bankası’na başvuru gerçekleştirmesi gerekiyor. Türkiye İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için yapılan başvurular, Ziraat Bankası tarafından çeşitli değerlendirmelerden geçirilir.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda onay alan kredi kartı yapılandırma başvuruları için kredi kartı borcu mevcut miktarı kadar yapılandırma kredisi Ziraat Bankası tarafından açılır. Açılan yapılandırma kredi limiti doğrudan Türkiye İş Bankası’na ödenerek, kullanılan kredi kartı iptal edilmektedir. Böylelikle vatandaşlar çok uygun faiz oranları üzerinden sadece Ziraat Bankası’na bir kredi borçlusu oluyor. Çok düşük faiz oranlarının uygulanıyor olması sayesinde Türkiye İş Bankası kredi kartı kullanıcıları zorlandıkları ödeme koşullarından kurtularak, çok daha uygun şekilde borcundan kurtuluyor. Bu şekilde kredi notunun da olumsuz şekilde etkilenmeye devam etmesinin de önüne geçilebiliyor.

Türkiye İş Bankası kredi kartı kullanıcıları için Ziraat Bankası tarafından %1.10 ve %1.20 oranlarında faiz uygulaması gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda da Türkiye İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi ile 60 aya kadar uzanan vade sayısında taksitlendirme seçeneği sunuluyor. Böylelikle tüketiciler aylık ödemelerini daha düşük dilimlerden yaparken, 60 ay için sadece 1.20% oranında faiz ödüyor.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top