Ana sayfa Katılım Bankacılığı Türkiye Finans Konut Finansmanı ve Oranları

Türkiye Finans Konut Finansmanı ve Oranları

0
Türkiye Finans Konut Finansmanı ve Oranları

Ev sahibi olmak istiyor ve faiz ödemek istemiyorsanız Türkiye Finans konut finansmanından yararlanabilirsiniz. Türkiye Finans Katılım Bankası faizle değil kar payı ile çalışmaktadır. Bu nedenle günümüzde özellikle faiz kullanmak istemeyen kişiler için oldukça yararlıdır. Bir konut sahibi olma hayalleri kuruyorsanız, Türkiye Finans konut finansmanından yararlanarak kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Belirli bir vade seçerek yıllar içerisinde ev sizin olacaktır.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Nasıl Alınır?

Türkiye Finans konut finansmanı kullanabilmek için bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle konut finansmanı başvurusu yapılmalıdır. Bu başvuru esnasında banka sizlerden bazı evraklar istemektedir. Bu evraklar nüfuz cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ikametgah belgesi, çalıştığınız yer özel şirket ise imza sirküleri ve vergi levhasıdır. Bu belgeler ile kredi başvurunuzu banka almaktadır. Başvuru sonrasında banka evinizin değerini ölçmek için ekspertiz raporu isteyecektir.

Konut finansmanı için ekspertiz raporu banka tarafından gerçekleştirilir. Bu raporun amacı evinizin değerini ölçmektedir. Evinizin değerine göre banka sizlere finansman vermektedir. Eğer kullanmak istediğiniz konut finansmanı ile evinizin değeri uygun ise banka inceleme işlemlerine devam etmektedir

Türkiye Finans konut finansmanı verirken ayrıca sizin kredi notunuzu da inceleyecektir. Kredi notu sizin daha önceden bankalarla olan ilişkinize göre değerlendirilen bir puanlamadır. Kredi notu puanınız ne kadar yüksek olursa konut finansmanı kullanma imkanınız o kadar yüksek olmaktadır. Kredi notu incelemeleri sonucunda eğer puanınız da uygunsa son olarak geliriniz ile ödeyeceğiniz finansman taksit tutarınız incelenir. Kullanacağınız konut finansmanı sonrasında ödeyeceğiniz taksitleri gelirini karşılıyorsa finansmanı kullanma olasılığınız daha da çok artacaktır.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Kar Payı Oranları

Türkiye Finans konut finansmanı kar payı oranları çeşitli zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir. Aşağıda sizler için güncel kar payı oranlarını paylaştık. Her zaman güncel kay payı oranlarını öğrenmek için banka ile görüşmenizde fayda var. Ayrıca Türkiye Finans konut finansmanı kampanyaları da gerçekleştirilmektedir. Bu kampanyaları da takip ederek daha düşük kar payı oranları ile konut finansmanı kullanabilirsiniz.

Şuan için Türkiye Finans konut finansmanı kar payı oranı %1,15 olarak belirlenmiştir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin