Kapalı

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, Yarından İtibaren e-Devlet’ten Ücretsiz Alınacak

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, Yarından İtibaren e-Devlet’ten Ücretsiz Alınacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamasına göre Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu yarından itibaren e-devlet üzerinden ücretsiz sunulacak.

Tüm bakanlıkların ve ilgili kurumların katılımıyla yapılan “Bürokrasinin Azaltılması ve E-Devlet Toplantısında durum değerlendirmesi yapıldı. Fuat Oktay’ın yazılı açıklamasında yüzde 95′ in üzerinde tamamlanan E-Devlet Versiyon 1.0’ın yıl sonuna kadar tamamlanması konusunda karar alındığı belirtildi.

Halkımızın hayatını kolaylaştıracak yeni hizmetleri e-Devlet’ e yüklemek için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Oktay vatandaşa, devlete ve kuruma katma değer sağlamayan hizmetleri de durdurduklarını açıkladı.

Yarından İtibaren Ücretsiz Sunuma Başlanacak

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu, e-Devlet üzerinden yarından itibaren halkımıza ücretsiz sunulacak.

Daha önce ücretli olarak alınan bu hizmet, kişi başı ayda bir defa olmak üzere ücretsiz sunulacak. 

Vatandaşlarımız internet üzerinden evinde ücretsiz olarak bankalardan ve diğer kuruluşlardan kullandığı bireysel ve ticari kredi ve kredi kartı limitlerini, borç bilgilerini, ödenmemiş faiz, komisyon bilgilerini görebilecek.

Vatandaş, tüm borçlarını, ödenmemiş faiz ve komisyonlarını toplayıp  tüm borç tutarını öğrenebilecek.

Aynı zamanda son 10 yıla ait tüm yasal takibe alınmış açık ve kapalı durumdaki borçlarını da görebilecek.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorum

  1. Az once e devletten baktım risk raporuna detaylı bırsey yok ayrıca borc varmı yoksa dosya kapalımı bellı degıl kredı puanıda gözükmüyo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum
scroll to top