Ana sayfa Banka Haber Tüm Borçları Tek Bankada Birleştirme

Tüm Borçları Tek Bankada Birleştirme

0
Tüm Borçları Tek Bankada Birleştirme

Yaşanan ekonomik krizler, hayat pahalılığı, alınan maaşların ve gelir düzeyinin yetersiz olması, ortaya çıkan nakit ihtiyaçları, sağlık, eğitim sorunları gibi nedenlerden dolayı kredi kartlarını ve banka kredilerini kullanırız. Gelirin artmaması, ek iş yapılmaması durumunda elimize geçen paralarla bankalara olan borçları ödeme zorluğu yaşarız. Artık öyle bir duruma geliriz ki bırakın kullanılan kredileri, kredi kartlarının asgari ödemelerini dahi yapamaz hale geliriz.

Yapılan borçların geciktirilmesi veya ödenmeyen borçlardan dolayı bankalar borçlara karşılık fazla faiz yüklemesi yaparlar. Şişen borçlar artık ödenmeyecek hale gelir. İşte bu durumda yapılması gereken, tüm borçları tek bankada toplamak olacaktır. Bir tüketici kredi türü olan ve borç transferi adı verilen bu krediler ile tüm borçları kapatıp, tüm borçları tek banka çatısı altında toplanılır.

Bunun için yapılması gereken piyasaya ve bankalara olan tüm kredi ve kredi kart, mevduat ek hesap borçlarının toplam rakamını öğrenmek ve bu borçları belgelemek olacaktır. Tüm borçları gösteren belgelerle beraber her hangi bir bankaya başvurması gerekir. Bankalar bu krediyi verirken bir noktaya önem verirler. Bankanın tüm borçları kapatacak kredinin aylık ödeme tutarı müşterinin gelirinin kaçta kaçına denk geldiğine önem verirler. Veya basit bir ifadeyle ödenecek aylık tutarın gelirin %50’sinin geçmemesine bakarlar. %50’yi geçmeyen kredi talepleri onaylanması daha kolaydır.

Borç transfer kredisi, diğer kredilere göre biraz daha farklı bir anlayış hâkimdir. Acaba borçlu gerçekten borcunun ödemek istiyor mu? Bunun için ne kadar gayretli? Bu sorulara ikna edici cevaplar veren kişilerin kredi kullanma şansları daha yüksektir. Borçlunun borcunu ödemek istediği imajını kredi kullanacağı bankaya vermesi gerekmektedir.

Borçlu, kredi başvurusu sırasında kendi geliri dışında varsa ailesinden çalışanların gelir belgesi, kira, faiz getirilerini belgeleyip bankaya vermesi kredi kullanacak kişi için büyük bir avantaj olacaktır. Bankalar, gerektiğinde kefil talebinde de bulunabilirler. Alınacak kredi sayesinde tüm borçlar tamamen kapanır. Yine uzun vadeli ödeme seçeneği sayesinde borcunun rahat ödeme imkânına sahip olacaktır.

Önemli olan borç transfer kredisi sonrası tekrar eski borçlu olduğu günlere düşmemesidir. Bunun için de düzenli, kredi ödemesi sonrası elinde kalan maaşla dengeli ve borcunun ödeyebileceği harcamalar yapmaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin