Ana sayfa Konut kredileri Toki Borç Kapama Kredisi

Toki Borç Kapama Kredisi

2
Toki Borç Kapama Kredisi

TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor. Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak. İndirim kampanyası için başvurular 23 Şubat – 19 Mart 2015 tarihleri arasında yapılabilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade etti. Turan, vatandaşlarımızın bu yöndeki beklentileri üzerine 2015 yılı için indirim kampanyasının tarihi ve koşullarının belirlendiğini açıkladı.

23 Şubat’ta başlıyor
İndirim kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, 23 Şubat– 19 Mart 2015 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekler. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.
İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla İdareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri hâlihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

189 bin alıcı yararlanabilecek
TOKİ tarafından satışları 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2012 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 188 bin 230 konut ve 910 işyeri bulunuyor.

toki logo1 300x99 - Toki Borç Kapama Kredisi

Ziraat Bankası Kredisi koşulları ve Faiz Oranları

Toki kalan borcunuzun %20 indirim ile kapatmak için konut satışını gerçekleştiren banka şubesine yani Toki Taksitlerini yatırdığınız Ziraat Bankası Şubesine Başvurmanız gerekmektedir

Toki İndirim kampanyası dahilinde 23 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında bakiye borcunu kredi kullanarak kapatacak konut alıcıları için kredi faiz oranları;

01-36 ay için: 0,80

37-60 ay için: 0,82

61-120 ay için: 0,85

121-180 ay için: 0,88 oranları ile toki borç kapama kredinizi kullanabilirsiniz

Not: Faiz Oranları 3 kamu bankası içinde aynıdır(Ziraat,Halk ve vakıflar Bankası)

Ziraat Bankası Halk Bankası ve Vakıflar Bankası şubeleri, 444 86 54 Toki İletişim hattı veya internet sitesinden ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Toki için verilen krediden daha fazlası çekilebilinirmi örnek 50bine kapanıyor ama ben 60bin istiyorum mümkünmüdür

    • mümkün değil, sanırım sadece kamu bankalarından kredi kullanırsınız ve borç transfer şeklinde olacaktır. ama yinede bankaya danışmanızda fayda var.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin