Ana sayfa Banka Haber Terör Mağdurlarına Faizsiz Krediler 2017

Terör Mağdurlarına Faizsiz Krediler 2017

0
Terör Mağdurlarına Faizsiz Krediler 2017
terör mağdurlarına kredi

Terör mağduru olan esnaflara veya bireylere devlet tarafından sağlanan desteklerden biri de faizsiz kredilerdir. 2017 faizsiz krediler konusunda bu bilgiler ile sizlerde bu kredilere başvurabilirsiniz. Son yıllarda artan terör saldırıları nedeni ile hükumetin belirlediği şartlar dahilinde terörden dolayı iş yerlerinde zarar gören bireylerin kobi ve bir çok konudaki desteklerini artık devlet sağlayacak. Bunlardan biri de terör mağdurlarından vergi borçlarının silinmesi ve faizsiz kredi tahsisi olarak biliniyor.

Terör Mağdurlarına Kredi 2017

Ülkemiz yıllardır birçok sınır bölgesinde ve kent merkezinde, terör ile mücadele etmektedir. Bu mücadeleler sırasında verilen şehitler ve gaziler ise devlet tarafından hiçbir şekilde yalnız bırakılmamaktadır. Şehit aileleri ve gaziler için birçok konuda ve kamu dairesinde öncelik sağlanmış olsa da, onların hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları kredilerde de kolaylık sağlanmaya çalışılmaktadır. Terör olaylarından dolayı hazırlanan eylem planına bakıldığı zaman, terör mağdurlarına krediverilmesine ilişkin net bir açıklama görülmese de, yapacakları girişimcilik faaliyetlerinde onlar için kolaylık sağlanacağı belirtilmektedir.

Terör mağdurlarına kredi alınabilmesi için kişilerin devlet tarafından verilen krediler yerine, özel bankalar tarafından hazırlanan kredi paketlerine bakmaları çok daha yerinde olacaktır. Çünkü, şehit aileleri ve gaziler için devlet tarafından aylık belirli miktarda maaş verilmektedir. Eğer ihtiyacınız olan bir kredi varsa, bu maaşı gelir olarak gösterip kredi alabilme şansına sahipsiniz.

Belirli dönemlerde terör mağdurlarına nakit manada yardımcı olunabilmesi için bankaların hazırladığı kredi paketleri de bulunmaktadır. Bu kredi paketleri dönem dönem ortaya çıkmakta ve kimi zaman sıfır faizli kimi zaman ise düşük faizli olacak şekilde sunulmaktadır. Kişilerin bu kredilerden faydalanabilmesi için ise, şehit yakını ya da gazi olduğunu gösteren belgeleri yanlarına alarak, banka şubelerine gitmesi yeterli olacaktır. Kredi onaylandıktan sonra her ay devlet tarafından yatırılan maaşın bir kısmı, kredinin taksitleri için kesintiye uğrayacaktır. Bu durumun kişiler tarafından unutulmaması gerekmektedir.

Terör Konusunda Devletin Belirlediği Esaslar

1. Millet ve devlet arasındaki farkları tamamen ortadan kaldırılacak.
2. Kamu düzeni inşa edilecek. Kamu düzenine kim karşı koyarsa koysun, dur denecek.
3. Demokratik reformlar yapılacak.
4. Terör sonrasında sosyal seferberlik ilan edilecek ve yaralar sarılacak.  Okullar, sağlık tesisleri, hastaneler yeniden yapılacak. Terörden etkilenen öğrencilere kredi yurtlar kurumlarında (KYK) ücretsiz barınma imkanı verilecek.
5. Gençlik kampları kurulacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye’nin her yerinde kardeşlik kampları kurulacak.
Prim borçları hiçbir gecikme zammı olmadan ertelenecek. Esnafın, çiftçinin herhangi bir ödemiş varsa ertelenecek. Faizsiz krediler sağlanacak. İstihdam artışını artıracak yepyeni bir hamle başlatıyoruz.
6. Tarihi doku korunarak, şehir yeniden yapılacak. Şehirler yeniden inşa edilecek.
7. Etkili iletişim birimleri kurulacak.
8. Yeni yasa ve idari düzenlemeler yapılacak.
9. Milli birlik ve kardeşlik anlamında yeni bir dönem başlatacağız. Artık muhatap milletin ta kendisidir. Tüm illerde ve ilçelerde herkesin saygı duyduğu kişilerden oluşan teşkilatlar kurulacak.
10. Doğu’dan Batı’ya kucaklaşacağız. Kim bizim kardeşliğimize kast eder, mazlumları yalnız bırakmak isterse karşılarında dimdik duracağız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin