Ana sayfa Evde Bakım Parası Temmuz 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Temmuz 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

0
Temmuz 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller
bakım parası sorgulama

Temmuz ayının gelmesi ile beraber engellilere bakan bakıcıların merak ettiği 2017 temmuz evde bakım parası yatan iller konusudur. Zira her ilde düzenli bir şekilde yatmayan bakıcı aylıklarında, her ayın ortalarında maaşların banka hesaplarına geçtiği görülmektedir. Bunun da nedeni; Aile ve sosyal politikalar bakanlığına ayrılan ödeneklerin işleme alınması, memurlar tarafından düzenlenmesi ve bankalara iletilmesi aşamasında ilgili sürecin 1 hafta sürmesinden kaynaklanmasıdır.

Temmuz 2017 Bakıcı Maaşları

Son maaşlarını alacak olan bakıcıların, zamlı maaşlarını ağustos 2017 de alması bekleniyor. Temmuz 2017 bakıcı paralarının 960 TL olduğunu ve önümüzdeki aydan itibaren banka hesaplarına vadesiz olarak 1000 TL ye yakın yatırılması bekleniyor. Temmuz 2017 evde bakım maaşlarında ödeme tarihlerinde bir aksaklık söz konusu olabilir. Araştırmalarımıza göre bakanlığın devreye girdiği ve artan şikayetlere bağlı olarak ödeme tarihlerinin artan düzenleneceğini söyleyebiliriz.

Bakım maaşı almak için öncelikle bir engelli yakın akrabanın olması zorunludur. Bakıcılar bir yerine 2 maaş alabilir. Ancak aldığı 2. maaşında ilgili şartları taşıması gerekiyor. Buna istinaden ağır engelli olması gereken engellilerin yüzdelik olarak en az %40 ve üzeri de engel olma durumu olmalıdır.

Bakıcı maaşlarını her ay Ziraat bankası vadesiz hesaplarına yattığını belirtelim. Her ayın 10 ile 22 si tarihleri arasında tüm illerde bakım aylıklarının yatmış olacağını söyleyebiliriz. Bakım maaşlarınızı dilerseniz bankamatik dilerseniz de internet bankacılığından kontrol etmek mümkün. Daha hızlı sorgulama yapmak için aşağıdaki adresten de bilgi alabilirsiniz.

Evde bakım maaşı sorgulama

Temmuz 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Bakıcı aylıkları yatan iller hakkında güncel listeye aşağıdan bakmak mümkün. Ziraat bankasından alınan bilgiler neticesine göre maaşların temmuz 2017 için 10 ile 22 temmuz tarihlerinde yatması söz konusu olacaktır. Şuana kadar yatan iller aşağıda sıralanmıştır.

* Güncelleme: Aşağıdaki iller 11 Temmuz 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Temmuz 2017 
 1- Tokat 8- Çankırı  14- Ordu
 2- Kırşehir  9- Afyon Karahisar
 3- Amasya  10- Malatya
 4- Samsun  11- Uşak
 5- Antalya  12- Ağrı
 6- Giresun  13- Kahramanmaraş
 7- Aksaray

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin