Kapalı

Temmuz 2016 Konut Kredisi Faiz Oranı Ve Maliyet Karşılaştırma

Çekilen tüm krediler için uygulanan faiz oranları, aylara ve yıllara göre değişiklik gösterir. Bazı dönemlerde bankaların uyguladığı faiz yükselirken, bazı dönemlerde düşer. Konut kredisi kullanmadan önce, değişik bankaların kredi faiz oranlarını ve maliyetlerini karşılaştırmak gerekir. Çünkü faiz oranı düşük gibi görünen bazı bankaların, diğer masrafları oldukça yüksek çıkacak, ödenecek toplam tutar ise beklenenden çok daha fazla olacaktır. Her yıl olduğu gibi 2016 yılının Temmuz ayında uygulanan konut kredisi faizleri ise bankalara göre değişiklik gösterir. Ev almaya karar verdiğiniz anda tüm bankaların konut kredisi uygulamalarını araştırarak, en uygun krediyi belirlemek gerekir.

Konut Kredisi Maliyeti Neden Önemlidir?

Bankaların kredi olanakları değişkendir. Bazı bankalar vergi, dosya masrafı gibi kalemler altında belirli bir maliyet çıkartır. Bu maliyetleri, kredi çekerken peşin alan bankalar mevcuttur. Bazı bankalar, maliyetleri kredilerin aylık ödemelerine yansıtır. Yani maliyeti düşük olan kredi size en uygun kredi anlamı taşımaz. Konut kredisi çekerken, birçok bankanın faiz oranlarını ve maliyetleri nasıl yansıttığını araştırmak gerekir. Bu sayede, uygun krediyi oldukça hesaplı şekilde çekme ve %9’lara varan uygun kredi olanaklarından yararlanma olanağınız oluşacaktır.

Halkbank Konut Kredisi ve maliyeti; almayı düşündüğünüz konutun, uzman incelemesi değerinin %75’ini karşılayan Halkbank, 180 aya kadar geri ödemeli kredi vermektedir. Halkbank, Temmuz 2016’da,  %1,12 den faiz ile kredi sunmaktadır.

Finansbank Konut Kredisi ve maliyeti; 1 aydan 180 aya kadar konut kredisi olanakları sunan Finansbank, %1,08 faiz uygulaması ve düşük maliyetler ile değişik kredi paketleri sunar.

Vakıfbank Konut Kredisi ve maliyeti; 3 aydan 120 aya kadar konut kredisi imkânı sunan banka, % 1,10 faiz uygulaması sunar. Kredi maliyetleri ise düşüktür.

Akbank Konut Kredisi ve maliyeti; 3 aydan 120 aya kadar konut kredisi kullanma olanakları sunan Akbank, düşük maliyetli kredi imkânı sunar. Faiz oranları ise % 1,13 olarak kararlaştırılmıştır.

Ziraat Bankası Konut kredisi ve maliyeti; % 1,14 faiz uygulaması ile konut kredisi paketi hazırlayan Ziraat Bankası, ortak konut kredisi, anlaşmalı konut kredisi, inşaat tamamlama kredisi gibi değişik kredi paketleri hazırlamıştır.

Son olarak belirtmekte fayda var burada verilen Konut kredi faiz oranları bankaların açıklamış oldukları resmi faiz oranıdır. Banka şubelerini ziyaret etmeniz halinde ve pazarlık yapıldığında 0,04-06 puanlık bir indirim almanız mümkün olmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top