Ana sayfa Banka Haber Temassız Ödeme Adedi 1 Milyona Yaklaştı

Temassız Ödeme Adedi 1 Milyona YaklaştıKart merkezi verilerine göre şubat ayında günlük temassız ödeme adedi 1 milyona dayandı.

Kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkanı sağlayan temassız teknolojisi sayesinde bugün 90 TL altındaki işlemlerde şifre girmeden ödeme yapılabiliyor.

Şubat ayı verilerine göre temassız dönüşümle beraber kredi kartlarının % 48’inin, banka kartlarının % 18’inin, ödeme noktalarında ise terminallerin % 55’inin temassız teknolojisiyle uyumlu olduğu görülüyor. Hem kart tarafında hemde kart kabul noktasında temassız yaygınlığı hızla artmaya devam etmekte.Temassız Ödeme Market Ve Gıda Sektöründe Revaçta 

Şifresiz işlem limitinin 2018 yılı mart ayında 50 TL’den 90 TL’ye çıkarılmasıyla beraber küçük ölçekli harcamalarda kullanılan temassız ödeme özelliğinin artık perakende, akaryakıt ve ulaşım gibi sektörlerde de tüketiciye kolaylık sağladığı ve günden güne yaygınlaştığı görülüyor.

Kullanıcıların en çok market ve yemek sektörlerinde temassız ödemeyi tercih ettiği gözlemlenirken, gıda, taşımacılık, ulaşım, akaryakıt sektörleri temassız ödemenin en fazla tercih edildiği diğer sektörler olarak ön plana çıkıyor.BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here