Kapalı

TEB esnaf Kredileri

Esnaf kredileri adı altında en fazla seçenek sunan bankaların başında Türk Ekonomi Bankası gelmektedir. Bu yazımızda Türk Ekonomi Bankasının esnaflar için hazırlamış olduğu Esnaf kredi türlerinden bahsedeceğiz.

Türk Ekonomi Bankasının sunmuş olduğu esnaf kredilerin başında, geniş hizmet yelpazesi olan Nakdi Krediler hizmeti gelmektedir. Bu kredi paketlerinden biri Spot kredilerdir. Spot krediler, faiz oranının kullanım tarihinde belirlenerek sabitlendiği bu kredi türünün faiz ve anapara tahsilatı vade sonunda gerçekleştirilir. Spot kredi uygulamasının en önemli özelliklerinden biri, kredi vadesinin haftalık, aylık ve hatta günlük olarak belirlenebilmesi, diğeri ise, kredi kullandırımı anında belirlenen faiz oranının vade sonuna kadar aynı kalmasıdır.

Diğer bir paket ise Rotatif kredilerdir. Bu kredi ile firmaların ticari faaliyetlerini devam ettirebilmesi için gerekli olan ham madde, üretim, dağıtım giderlerinin karşılanması için verilen kredi türüdür. Döviz kredileri ise, döviz ile ticaret yapan esnaflar için hazırlanmış kredi paketidir. TEB, iş hacmini büyütmek isteyen esnafların ikinci bir iş yeri veya depo satın almak isteyen esnaflar için de İşyeri Destek Kredisi adı altında kredi hizmeti vermektedir. TEB, elektronik ürünler satan esnafların, teknoloji ve elektronik ürünler alabilmesi için sağlamış olduğu kredi hizmeti de Arena Sıfır Faizli Teknoloji Kredisidir.

Teknoloji ürünü alımları için geçerli “TEB Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi” sayesinde KOBİ’ler, hem 12 aya varan esnek vade olanaklarından hem de faizsiz alışveriş avantajından yararlanıyor. Bilgisayar ana bayisiyseniz, Arena Bilgisayar’dan yapacağınız bilgisayar alımlarında bu krediden faydalanabilirsiniz. Üstelik esnafların, müşterilerinin de yapmış oldukları alışverişlerde TEB Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi’nden yararlanarak, teknoloji ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlayabilme imkânı sunmaktadır.

TEB’nın esnaflar için düzenlediği diğer bir kredi türü ise Kosgeb Destekli Kredilerdir. Kosgeb, bilindiği gibi yeni iş yeri açmak veya iş yerini büyütmek isteyen girişimlere, devletin sağlamış olduğu bir kredi türüdür. TEB, Kosgeb ile girişimci arasında aracılık yapmaktadır. Bu krediden faydalanabilmek için KOSGEB’in veri tabanına üye olunması gerekmektedir. TEB’nın esnaflara sunmuş olduğu sın kredi türü ise Kadın Patron Kredisidir.

Bu kredi ile kadın işletmecilerin işlerini büyütmelerini, iş yerlerine yeni ürünler almasını ve iş yeri için gerekli ticari araçlar destekleri adı altında 6 yıl vadeye kadar 100.000 TL kredi vermektedir. 55 yaşını açmamış kadın esnaflar için düzenlenmiş krediden faydalanabilmek için Kobi vasfına haiz olunması gerekmektedir. TEB, ayrıca esnaflara çek karnesi, sanal ve gerçek post hizmetleri, teminat mektubu gibi konularda da hizmet vermektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top