Ana sayfa Kredi Notu Tc No İle Kredi Notu Öğrenme Sorgulama (Kredi Notu Sorgulama Ekranı)

Tc No İle Kredi Notu Öğrenme Sorgulama (Kredi Notu Sorgulama Ekranı)

0
Tc No İle Kredi Notu Öğrenme Sorgulama (Kredi Notu Sorgulama Ekranı)
kredi notum kaç

Kredi notu sorgulama ekranı, kişilerin findeks notuna ulaşmasını sağlar. Ancak bunun için tc no ile kredi notu sorgulama öğrenme aşamasını geçmesi gerekiyor. Bunun için sizlere gerekli olan ise sadece findeks hizmetini kullanmak. Findeks bildiğiniz gibi KKB yani kredi kayıt bürosu alt yapısını kullanarak, şahısların tc kimlik numaraları üzerinden bugüne kadar bankalar dahilinde yapmış oldukları işlemlerin ortalamasını baz alır ve buna göre bir değerlendirme puanı verir. Eğer ki bu puanlar ortalamanın altında kalıyorsa, bankaların gözünde kötü duruma düşer şahıslar. Bu nedenle kredi notu yani findeks skoru kişilerin bankalar ile olan etkileşiminde önemli rol oynar.

Kredi notu sorgulama ekranı

KKB tarafından tüm bankacılık işlemleriniz analiz ediliyor ve ortaya bir değer çıkıyor. Geçmişte bankalar bu not ile ilgilenmez ve kişinin maaş bilgisi ve ipotek durumuna göre kararını verirdi. Ancak bu işlemler hem uzun sürüyor hem de bazı durumlarda (çoğunda bankalar zararlı kararlar veriyordu!) yanlış bilgiler dahilinde kredi onayı verebilirdi. Ancak bu olumsuz durumlardan bankalar kurtularak, kişilerin mevcut durumlara yön veren kredi notunu ortaya çıkardı. Bu sayede kişi kredi notuna göre ön onaylı kredi alabiliyor veya almayabiliyor. Kredi riski tarafından açığa vurulan bu kararlar sonrasında banka mevcut durumu elverişli olan şahısların kredi veya kredi kartı başvurularına artık anında onay verebiliyor. İşte bu sayede bankalar ile müşteriler arasında olumlu sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Şahıslar kredi notuna ulaşmak için findeks.com.tr üzerinden ulaşabileceği gibi dilerse banka hesapları üzerinden de ücret dahilinde günel kredi notuna bakabilir. Her bankanın ücret kesintisi farklı olsa da findeks kredi notu bakma ücreti genelde 6/15 TL arasında değişmektedir.  Bankalardan da kredi notuna bakıldığını belirtelim. Bunun için bankaların atmlerinden hizmet alacağınız gibi bankanın internet bankacılığı adresine girerek, kredi notu sekmesinden findeks alanına girmeniz gerekiyor. Ayrıca bu hizmeti direk olarak findeks.com.tr üzerinden satın al linkine basarak da almak mümkün.

Kredi notu kaç olmalı?

Kredi türlerine göre kredi notu değişken olabilir. İhtiyaç kredilerinde sarı renkte bulunan kredi notlarına onay verilirken, konut kredisinde bu renkte onay verilmez. Özellikle kırmızı renk aralığında olan bireylerin kredi ön onayını geçmedikleri görülüyor. Aşağıdaki ekran kredi notu findeks not aralığını vermektedir.

kredi notu ka olmali - Tc No İle Kredi Notu Öğrenme Sorgulama (Kredi Notu Sorgulama Ekranı)
kredi notu kaç olmalı

Yukarıda bahsettiğimiz değerlerinizi öğrenmek için Tc No İle Kredi Notu Öğrenme Sorgulama ekranına ulaşmanız gerekiyor. Genelde findeks ilk kayıt esnasında ücretsiz olarak ilk kredi notu skorunu bedava vermektedir. Ancak bir sonraki kredi notuna bakmak isteyenler yani güncel kredi notum kaç sorusuna yanıt aramak için siteye girdiklerinde, güncel olmayan kredi notu ile karşılaşacaklardır. Bu yüzden findeks risk raporu almak isteyenler elini cebine atarak kendi kişisel kredi notuna bakabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin