Ana sayfa Banka Haber TC Kimlik ile Bankadan Para Çekilir mi?

TC Kimlik ile Bankadan Para Çekilir mi?

0
TC Kimlik ile Bankadan Para Çekilir mi?
TC Kimlik ile bankadan para çekilir mi?

Kredi kartları ya da banka kartları her geçen gün hayatımızda oldukça önemli bir yer almaya başladı. Hız çağı olarak adlandırılmakta olan içimizde bulunulan yıllar, para adı verilen mübadele metasını da bir karta yükleyerek daha hızlı bir biçimde, alışveriş yapmamızı sağlamış olacaktır.Bu sebepledir ki, kredi kartı ya da banka kartlarımızı kaybettiğimizde ya da bir yerlerde unuttuğumuzda pek çok işlemimiz hatta hayatımızın bir kısmı kesintiye uğramış olur.

Ancak bankalar da bu duruma çeşitli çözümler bulmaya gayret etmişler ve bunun için de çeşitli kolaylıklar bulmuşlardır. Yazımıza başlık olarak vermiş bulunduğumuz, TC kimlik ile bankadan para çekilir mi? Sorusunu hepimiz en az bir defa kendimize sormuşuzdur.

Çünkü evimizden bir hayli uzaklaştıktan sonra, cüzdanımızı ya da para çekeceğimiz banka kartımızı evde unuttuğumuzu fark etmişizdir pek çok kez hem de. İşte bu sebeple aklımıza bu biçimde bir soru gelse de, ATM ile uğraşmış bunu yapamamışızdır ya da böyle bir kolaylıktan hiç haberimiz olmadığı için evimize dönmek durumunda kalmışızdır. Belki de, şu an da birkaçımız, bunun çözümü için telefonunu açtı ve bu yazıyı okumaya başladı, devam edin lütfen. Çünkü TC kimlik ile bankadan para çekilir mi sorusunun cevabını aşağıda detaylı olarak açıkladık.

 

TC Kimlik ile Bankadan Nasıl Para Çekilir? 

TC kimlik ile bankadan para çekilir mi? Sorusunu cevaplamak için soruyu öncelikle başlıktaki gibi değiştirmeyi uygun bulduk. İlk olarak, banka içerisinde yer almakta olan gişelerden kimlik kartı ile banka kartı ya da kredi kartı sahibi olan kimselerin bizzat başvurması halinde de istedikleri miktarda parayı çekebilecekleri bilinmektedir.

Bunun dışında eğer mesai saatleri dışında ya da resmi tatillerde kredi kartı ya da banka kartı veya banka kartı özellikli kredi kartınız yanında değilse kartsız para çekmek isteyen kişinin, bu durumda yapması gereken ATM’lerden kartsız işlemler bölümünden para çekmek olacaktır.

Bankaların kartsız işlem bölümlerinde yer alan para çekme işlemini siz değerli ziyaretçilerimiz için aşağıda detaylı bir biçimde, maddeler halinde açıkladık.

  • Kredi kartı ya da banka kartı olmayan kimselerin en yakın ATM’ye giderek, kartsız işlemler yazan butona tıklamalısınız.
  • İkinci olarak da, çıkan ekrana T. C. numaranızı yazmanızı isteyen bir bölüm çıkacaktır. Bu bölüme, gereken bilgi girildikten sonra da, cep telefonunuzu yazmanız istenecektir. Bu şekilde yazılan bölümleri doldurarak parayı çekebilirsiniz.

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin