Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Tatil Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Tatil Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

0
Tatil Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Bankaların özellikle yaz ayları fırsat bilerek tatil yapmak isteyen kişilere kullandırtmış olduğu tatil kredileri en fazla tercih edilen kredi türlerindedir. Bir bireysel kredi türü olan tatil kredilerinde, bankalar değişik promosyonlar uygulayarak veya anlaşmalı olduğu tatil acenteleri sayesinde müşterilerine tatil kredileri sunmaktadır.

Tatil kredilerinde bankalar çeşitli uygulamalar yapmaktadır. Bankanın anlaşmalı olduğu tatil acenteleri sayesinde uygun faiz oranları uygulamaktadır. Yine diğer bir uygulanan yöntem ise tatil zamanında yapılan harcamalar için verilen tatil kredileridir. Bireylerin yapmış olduğu tatil harcamalarının belgelemesi durumunda bankalar, yapılan harcama tutarı kadar tatil kredisi vermektedir.

Bankaların tatil kredileri için uyguladığı fırsatlardan biri de kendi kredi kartlarıyla yapılan tatil masrafları için sağlamış olduğu kolaylıktır. Bankalar kendi kredi kartlarıyla tatil masraflarını karşılamış müşterilerinin başvuru sonrası, yapılan harcamaları 12 aya kadar eşit miktarda taksitlendirme yapmaktadır. Vakıfbank’ın 2016 Tatil kredisi buna verilecek en iyi örneklerden biridir.

Vakıfbank ile Jolly Tur arasında yapılan bir anlaşma ile Vakıfbank World kart ile yapılan tek çekim veya taksitli tatil harcamalarını 30 gün içersinde taksitlendirmektedir. Bunun için yapmanız gereken tek şey tatilde yapılan harcamaları kanıtlamak olacaktır. Yine bankaların uygulamış olduğu diğer bir Tatil kredisi kampanyası ise ötelemeli kredidir. Bankalar kullanılan tatil kredilerini 3 ay geç başlatarak kişilerin tatil sonrası rahat ödeme yapmalarını tasarlamışlardır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir bireysel kredi türü olan Tatil kredisi için bankaların internet veya mobil bankacılık sistemlerinden kredi başvurusunda bulunmak daha avantajlı olacaktır. Çünkü bu ortamlarda bulunulacak tatil kredileri için uygulanacak faiz oranları banka şubelerine göre daha düşüktür. Tabi Tatil kredi başvurularında yine kredi notu önümüze çıkacaktır.

Her tatil kredisi için başvuranlara kredi verilememektedir. Kredi notu düzgün olan ve önceki bankacılık ödemeleri düzgün olan kişilerin tatil kredileri değerlendirilmektedir. Tüm bankalar Tatil kredisi için farklı faiz oranı uyguladığı için bankaların web sayfalarında ki kredi hesaplamalarını incelemelerini tavsiye ederiz .

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin