Ana sayfa Banka Haber Taşıt Kredisi Azami Kredi Notu Kaç Olmalı?(Findeks)

Taşıt Kredisi Azami Kredi Notu Kaç Olmalı?(Findeks)

0
Taşıt Kredisi Azami Kredi Notu Kaç Olmalı?(Findeks)
taşıt kredisi

Findeks kredi notu ortalamanın altında kalması demek, kredi başvurularının olumsuz olması demektir. Taşıt kredisi çekmek için kredi notu kaç olması gerektiğini aynı zamanda ihtiyaç ve ev kredilerindeki not değerlerini de yine buradan öğrenebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusu

Taşıt (araç) kredisi başvurusu yapmak istediğinizde öncelikle aracın durumuna bakılır yani araç sıfır veya 2.el ise bankaların buna göre kararı değişebilir. Misal sıfır araçlarda taşıt kredisi başvurusu kolay olurken, 2.el araçlarda başvurulardan ziyade ekspertiz raporu önem kazanıyor. Yani bu araca kredi çıkar mı, sorusunun yanıtını banka görevlisi belirliyor. Kredi başvurusunda her başvuranın kredisi kesin çıkar diyemiyoruz, zira kredi notuna ve aracın rapor analizine bakılarak kredi ön onayı verilmektedir. Genelde taşıt kredisi başvurusunda ön onay hızlıca alınabilir. Sonrasında banka şubelerine giderken aracın analiz değerlerine bakılarak son karar veriliyor.

Her kredi türünde faiz oranları aynı olmamakla beraber özellikle ihtiyaç kredisine göre taşıt kredisi faiz oranları daha düşük oluyor. İhtiyaç kredilerinde faiz oranları %1,20 ise taşıt kredisinde bu oran %1,15 olabilir. Vade sayısı ne kadar çok olursa faiz oranı değişebileceğini de unutmadan belirtelim. Bunlara ek olarak bankadan bankaya göre de faiz oranları değişiyor. Akbank taşıt kredisi faiz oranları %1,40 ise (örnek olarak), Qnb finansbank taşıt kredilerinde faiz oranları daha yüksek veya daha düşük olabilmektedir. Yani buna kararı sizler araştırarak vermenizde fayda olacaktır.

Taşıt Kredisi Başvurusu Kredi Notu Kaç Olmalı?

Öncelikle taşıt kredilerinde talep edilen evraklara bakmak istersek aşağıdaki caps sizlere faydalı olacaktır.

tasit kredisi icin gerekli belgeler - Taşıt Kredisi Azami Kredi Notu Kaç Olmalı?(Findeks)
taşıt kredisi için neler gerekli

Yukarıdaki belgeleri hazırlayanlar bana kesin kredi çıkar dememeli. Zira bunun içinde bankanın sizlere güvenmesi yani kredi notuna bakarak kararını vermesi gerekiyor. Bu nedenle taşıt kredisi başvurularında kredi notu findeks çok önem kazanıyor. Findeks kredi notunuz ortalamanın altında kalırsa, kesinlikle kredi çıkmaz. Ancak bu orandan yukarı ise kredi almada hak kazanıyorsunuz! Biraz daha detay verirsek ;

Kredi Notunuzun en azından 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir ve kredi notlarının değerlendirilmesi aşağıdaki gibidir

0-900 Puan Arası Kötü

900-1100 Puan arası Yetersiz

1100-1900 Arası İyi

Sonuç olarak bakıldığında bankalardan kredi çekmek isteyen birey, kredi notu değerine göre kararın çıkacağını bilmelidir. Ayrıca aracı rehin ederek de bankalardan kredi alabilirsiniz aynı şekilde evi ipotek ettirme karşılığında da bankalardan kolayca kredi alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin