Ana sayfa Banka Haber Tarla İpoteği Karşılığında Kredi Verenler 2017

Tarla İpoteği Karşılığında Kredi Verenler 2017

0
Tarla İpoteği Karşılığında Kredi Verenler 2017
ipotek karşılığında kredi

İpotek karşılığında kredi almak oldukça basit olup, hemen her banka kredi onayı verebiliyor. Tarla ipoteği  karşılığında kredi verenlerin 2017 yılı dahilinde hangi bankalar olduğunu buradan öğrenebilirsiniz. Buna göre dilerseniz internet dilerseniz de şubeler aracılığı ile hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İpotek Karşılığında Kredi

İpotekli kredi başvurularında arsa, tarla, konut, araba ve dükkân gibi taşınmazlar en fazla kabul gören mallardır. Bu taşınmazların bankaya ipotek gösterildikten sonra kredi başvuruları daha kolay sonuçlanır. Tarla ipoteği de, bu tarz başvurularda sıklıkla kullanılır. Bankalar başvuruda ipotek olarak gösterdiğiniz tarlaların öncelikle değerini inceletir ve kredinin tutarı ile eşdeğer olup olmadığını inceler. Vereceğiniz teminat ile birlikte bankada ki kredi limitiniz artış gösterecektir. Bankaya kredi başvurusuna gittiğinizde eğer mevcut riskiniz varsa yeni kredi alabilmek için bankaya yeni teminatlar vermeniz gerekecektir.

Tarla İpoteği İle Kredi Almak

Yasal olarak üzerinize kayıtlı olan bir tarlayı bankaya ipotek olarak gösterebilmeniz için öncelikle ilgili tarlada hiçbir kişinin yasal olarak hakkı olmaması gerekir. Tarlanızda yasal olarak bir başkasının da hakkı varsa, banka ipotek olarak bu taşınmazı kabul etmez. Etse bile diğer hisse sahiplerinin de bankaya gelerek ipotek verilmesini kabul ettiklerini imza ile beyan etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda ipotek olarak gösterdiğiniz tarlanın belediye sınırları içerisinde olması beklenir. Şayet ipotek olarak belirtilen tarla belediye sınırlarının dışında kalıyorsa, ipotek olarak kabul edilmez. Bahsettiğimiz bu şartlar tarla ve arsa ipoteklerinde bankaların beklediği şartlardır.

Tarla ipotekleri; kredi sicili kötü olan kişiler ya da düzenli geliri olmayan kişiler açısından oldukça avantajlı bir kredi başvurusudur. Zira bankaya bu tarz bir ipotek belirtmeniz, krediyi sizin açınızdan olumlu sonuçlandırır. Sonuç olarak bakıldığında her kredi başvurusunda bankaların hemen hepsi sizlerden bir takım belgeler hatta gelir durumuna bakarak karar veriyor. Eğer ki geliriniz yetersiz ise bankalardan rahatlıkla ipotek karşılığında kredi alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin