Ana sayfa Banka Haber Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?

Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?

0
Taksitleri Bitmemiş Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?

Kredi kartı hayatımızın bir çok alanında bizlere büyük bir finans kaynağı oluyor. Taksitli alışverişler özellikle bir çok ürünü rahatlıkla almamıza olanak sağlıyor. Tabi ki kredi kartı kullanmanın getirdiği kolaylığın yanı sıra üzerimize yüklediği bazı sorumluluklar var. Bu sorumluluk kredi kartına olan borçlarımızı zamanında ve eksiksiz olarak ödemek. Bunun yanında kredi kartı borcu olan ve bu borçlarının tamamını kapatarak kredi kartı kullanmayı bırakmak isteyenlerde olmaktadır. Bu durumda kredi kartının taksiti varsa nasıl kapatılır, taksitleri bitmemiş borcu olan kredi kartı iptal edilebilir mi merak konusu oluyor.

Taksitleri bitmemiş borcu olan kredi kartı iptal edilebilir mi?

Kredi kartınız varsa ve taksitlerini ödemediğiniz, gelecek aylarda ödemeyi planladığınız borçlarınız varsa ve bunun yanında kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Çoğu insan kredi kartına olan borçlarından dolayı kartını iptal ettiremeyeceğiniz düşünmektedir. Ancak aslında böyle bir kısıtlama yoktur. Kredi kartınızın taksitli borçları varsa ve kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız bunu iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle kredi kartınıza olan taksit tutarı kadar nakit paranızın olmadığını farz edelim. Bu durumda yapmanız gereken banka ile görüşmektir. Bankaya kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi ve kalan kredi kartı taksit borçlarını vadeleri geldiğinde bankaya ödeme yapacağınızı belirtmeniz yeterlidir. Bu durumda banka işleminizi onaylayarak kredi kartınızı iptal ettirecektir. Bu durumda kredi kartınızı kullanamayacaksınız. Vadesi gelen taksitli borçlarınızı kredi kartınızı kullanamadığınız için ATM’lerden yatıramazsınız. Bu işlemi bankanın şubelerinde bulunan gişelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci yol ise kredi kartı taksit borcunuzu tamamen kapatabilecek bir bütçeye sahipseniz, bütün kredi kartı borcunuzu yatırıp sonra iptal talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda sizlere herhangi bir taksit ödemesi istenmeyecektir. Sizler kartınızın borcunu ödeyip tamamen iptal ettirebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin