Kapalı

Taksilerde Kredi Kartı

Taksilerde Kredi Kartı

Şehiriçi ve şehir dışı yolculukların büyük kısmı taksilerle yapılmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde taksi kullanımı oldukça yaygındır ve ulaşım büyük oranda taksiler ile sağlanır.
Özellikle havaalanları, otogarlar ve tren istasyonları taksilerin ve müşterilerin yoğun olduğu yerlerdir.
Gelişen teknoloji ile taksilerde birtakım değişiklikler yapmaktadır. Bilinen sarı taksilerde her zaman kredi kartı kullanımı mümkün değildir ancak Uber gibi uygulamalarda yer alan şoförler, müşterileri için taksilerde kredi kartı kullanımına imkan sağlamaktadır.

Taksilerde Kredi Kartı Kullanımı

Gün içinde sıklıkla kullanılan taksiler teknolojiye uyum sağlamak adına ve müşterilerden gelen talepler doğrultusunda taksilerde kredi kartı kullanımı hizmetini başlatıyor. Taksilerinde pos cihazı bulunan ve ücretlendirmeyi kredi kartıyla alan şoförler bu uygulamadan oldukça memnun. Nakit alımlarda kimi zaman tartışmalar yaşanıyor, bozuk para bulunmuyor ya da müşteri yanında yeterli nakit bulundurmuyor. Ancak taksilerde kredi kartı hizmetinin yaygınlaşması ile birlikte tüm bu sorunların ortadan kalkacağı düşünülüyor.
Gelişmiş ülkelerin tümünde kredi kartı ile taksiye binilebiliyor ve ödemelerde sorun yaşanmıyor.
İstanbulda taksilerde kredi kartı kullanımının iki yıl içinde tamamlanacağı öngörülüyor ve kredi kartı, mobil ödeme, temassız ödeme gibi işlemlerle de ödemelerin gerçekleşmesi için altyapı çalışmaları devam ediyor. Ayrıca İstanbul Belediyesi’nin aldığı karar ile çok yakında İstanbulkart ile taksilere binebilir ödemeleri anında yapabilirsiniz.
Ülkemizde bazı taksi şoförleri bu uygulamaya erken geçse de henüz tüm şehirlerde kredi kartı ile taksi yolculuğu mümkün değil.

Taksilerde Kredi Kartı Kullanımının Avantajları

Kredi kartı ile her alanda alışveriş yapmak mümkün oluyor çoğu kişi nakit taşımak yerine kredi ya da banka kartı ile tüm işlemlerini halledebiliyor. Taksilerde kredi kartı uygulaması ise müşterilerden yoğun talep görüyor. Taksilerde kredi kartı kullanarak pek çok olayın da önüne geçileceği düşünülüyor.
Özellikle ülkemizde taksi şoförleri hırsızlık, gasp gibi üzücü olaylarla karşılaşıyor, pos cihazı ve kredi kartı kullanımı ile şoförlerin yüklü miktarda nakit taşımayacaktır.
Taksilerde kredi kartı kullanımının avantajı en çok müşterilere yarayacaktır.
Taksilerde kredi kartı kullanımı İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaygınlaşıyor, şoförler mobil pos cihazları ile ödemeleri gerçekleştiriyor.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top