Ana sayfa Evde Bakım Parası Şubat 2018 Evde Bakım Parası Yattı Mı? (Yatan İller Hangileri)

Şubat 2018 Evde Bakım Parası Yattı Mı? (Yatan İller Hangileri)

0
Şubat 2018 Evde Bakım Parası Yattı Mı? (Yatan İller Hangileri)
evde bakım parası

2018 şubat ayına girmekle beraber engelli yakınlarına bakarak, devlet tarafından maaş verilen bakıcılar evde bakım parası yattı mı sorusuna yanıt aramakta. Zira şubat 2018 evde bakım maaşı yatan iller hangileri en önemli sorular arasında bulunuyor!

Evde Bakım Maaşı 2018 Ne Kadar?

Evde bakım parasına bildiğiniz gibi zam geldi ve ilgili tutar 1068 TL olarak belirlendi. Bakım parası alacak olanları bir nebze sevindirse de, asgari ücretin altında kalması oldukça üzücü bir durum olmakta. Bu nedenle bakanlığın bir an önce bu maaşlarda artmaya gitmesi istenilen fikirler arasında.

01.01.2018-30.06.2018 döneminde geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları 1068 lira olmuştur.

2018 Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar (Muhtaçlık Sınırı): 967,27 TL

Engelli bireylere bakarak onların hayata tutunmalarında önemli bir yere sahip olan bakıcılar, bu nedenden dolayı devlet tarafından maaşa bağlanmıştır. Bu parayı alanların sayısı ülkemizde 645 bin kişi olmuştur. Bu nedenle bakım parası almak sanıldığı kadar zor değildir.

Şubat 2018 Evde Bakım Parası Ne Zaman Yatacak?

Daha önceki konumuzda maaşların ne zaman ödeneceği konusunda bilgiler vermiştik. Edinilen bilgilere göre maaşların bu ay erken yatması bekleniyor. Bilgi edindiğimiz kurumlara göre maaşların bu ay, önceki aya göre daha erken ödeneceği ve hızlıca tamamlanacağı umutlarının olması. Zira ocak ayında yaşanan aksaklıklar, ödeme bekleyen binlerce bakıcıyı zor durumda bıraktı. Özellikle Aile ve sosyal politikalar bakanlığı ödemelerin, şubat ilk haftasında tüm illere gönderileceği bilgisi verdi. Ancak denetimlerin devreye alınması ve engelli vatandaşların durumları (rapor süreleri) bakılarak ödemelere geçilecek. Bu nedenle son verilere göre evde bakım maaşı şubat 2018 ayı için;

9 şubat 2018 de başlayacak ve 24 şubat 2018 de bitirilmesi hedeflenmekte.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin