Ana sayfa Kredi Kartları Son Kullanma Tarihi Geçmiş Kredi Kartı Kullanılır Mı?

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Kredi Kartı Kullanılır Mı?

0
Son Kullanma Tarihi Geçmiş Kredi Kartı Kullanılır Mı?
kredi kartı başvuru

Kredi kartı üzerinde yazan son kullanma tarihi insanların akıllarında acaba bu ne iş yarar veya son kullanma tarihi geçmiş kredi kartına ne olur sorularının yanıtlarını aramaktalar. Bizde sizler için kartların geçerlilik süresi ve mm/yy dahil tüm işlemleri araştırdık.

Kredi Kartımın Son Kullanma Tarihi Geldi Ne Yapılmalıdır?

Kredi kartları yaşamımızın içinden bizimle birlikte hareket eden ve yaşayan bir canlıya dönüşmüş durumdadır. Pek çok kişi kredi kartsız yaşayamaz hale gelmiştir. Bu yüzden kredi kartları bir takım bilinçsiz harcamaları da beraberinde getirmiştir. Kredi kartları hayatımızda ciddi şekilde büyük bir paya sahiptir. Ekonomimizdeki yeri ise devasa düzeydedir. Bu yüzden kredi kartımızda oluşan en ufak sorunları bile görmezden gelemeyiz. Kredi kartlarımızı her daim kullanabilmek ve aktif olarak alışveriş yapabiliyor olmak isteriz, kullanmasak bile her daim var olduğunu bilmek bize büyük güç kazandırmaktadır.

Kredi kartlarının üzerinde son kullanma tarihleri yazmaktadır. Bu son kullanma tarihleri geçtiği zaman kredi kartının akıbeti ne olur şimdi bundan sizlere bahsedeceğim.

Kredi kartlarının da her ürünün olduğu gibi belli bir kullanma dönemleri ve yılı vardır. Yıpranma ve bir takım tahribatlar oluşacağından kredi kartının belli yıllar sonra tekrar yenilenmesi gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde özellikle alt kısmında yazan son kullanma tarihi geçtiği zaman kartınızı ATM ye taktığınızda ATM kartınızı yutacaktır ve geri vermeyecektir. Çünkü kartınızın son kullanma tarihi geçmiş ve siz halen kartınızı ısrarla kullanmaya devam ettiğinizden ATM size böyle küçük bir sürpriz yapacaktır.

Kredi Kartının Son Kullanma Tarihi Geçerse Ne Olur?

ATM’nin kartı yutmasından sonra yapmanız gereken işlem, bankanın müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlatmaktadır. Mümkünse ATM başında hemen arayın, konum bilgisini iletin ATM’nin kartınızı yuttuğunu anlatın böylece yeni kartınız ikametgah adresinize yönlendirilecektir.

Son kullanma tarihi geçmiş olan kredi kartınızı aktif olarak farklı alanlarda post cihazlarında, online alışverişte kullanmanız da mümkün olmamaktadır. Çünkü kredi kartlarının tarihlerinin geçmesi ömürlerinin tükendiği anlamına gelmektedir. Bu tür durumlarda banka size bir uyarı mesajı göndermiş olmalıdır. Eğer ki uyarı mesajı almadıysanız durumu bankaya iletmelisiniz.

Kredi kartının son kullanma tarihi  geçmiş olmasına yakın ikametgah adresinize kurye yoluyla yeni kredi kartınızın gelmiş olması gerekmektedir. Eğer ki gelmediyse ikametgah adresinizi iletişim bilgilerinden bir göz atmalısınız. Çünkü bankalar kredi kartlarının son kullanma tarihlerini sürekli olarak takip etmekte ve yeni kartları kullanıcılarına ulaştırmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin