Ana sayfa Bayilik Solucan Gübresi İle Para Kazanmak

Solucan Gübresi İle Para Kazanmak

0
Solucan Gübresi İle Para Kazanmak
solucan gübresi üretimi

Para kazanmak isteyenler ne yapacakları konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar ise sizlere önerimiz solucan gübresi üretin. Bu gübre ile para kazanmak aylık bazda 4 haneli rakamları hızlıca görebilirsiniz. Tabi her işin bir zorluğunun da olduğunun altını çizelim. Bu nedenle solucan gübresi üretimi öyle basit bir iş değil ne yazık ki.

Solucan Gübresi Üretimi

Burada dikkat edilecek hususlardan en önemlisi solucanlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmanızdır. Yani bir solucan nasıl yaşar, nasıl beslenir ve ne şekilde boşaltım yapar. Bunlara ek olarak solucan gübresi nasıl yapılır?

Pazarda, bakkalda veya manavlarda gördüğünüz tüm meyve ve sebzeler gübre ile harmanlanıp yetişmektedir. Gübrenin olmadığı alanlarda yeterli verim alınmaz. Bu nedenle çiftçiler ve işletmeler için gübrenin rolü ve etkisi oldukça fazladır. Burada asıl verimi işte solucanlar veriyor. Tabi her solucan faydalı değildir. Örnek vermek gerekiyorsa muz gibi önemli bir meyvenin kalitesini daha fazla artıran solucan türü  Kırmızı Kaliforniya solucanıdır. Bu solucan türü elinizde olsa idi güzel paralar kazanabilirsiniz.

Öncelikle solucan gübresi üretiminde normal bahçede yapmak isteyenler aşırı bir gelir beklememelidir. Zira işi profesyonel yapanların geliri daha fazla olacaktır.

Solucan Gübresi Nasıl Üretilir?

Ülkemiz sınırlarında hızla gelişimini sürdürmekte olan solucan gübresi üretim sektörü maliyetinin düşük olması sebebi ile kişilerin üretime girmeyi tercih ettikleri sektörler arasında yer almaktadır. kimyasal içermeyen sebze, meyve ya da çimen gibi bitkisel atıkların kırmızı Kaliforniya solucanları tarafından sindirilmesi işleminin ardından ortaya çıkan gübreye solucan gübresi denilmektedir. Solucan gübresi üretimi yapabilmek için kırmızı Kaliforniya solucanları kullanılmaktadır. solucan gübresi üretimi için ilk olarak sabırlı olmak gereklidir. İlk olarak 150 bin civarı kırmızı Kaliforniya solucanı almanız gerekecektir. Solucanların yanı sıra elektriği ve suyu olan yaklaşık 4×10 boyutlarında 40 m2’lik kapalı bir alan ve 7 m2’lik reaktör gereklidir. ilk aşama içinde çok fazla solucan almayı yüklü maliyet olarak görenler az miktarlardaki solucanlar ile üretim işlemine başlayabilirsiniz.

Öncelikle toprak kısmı halledilmelidir yani elinizde humuslu toprak türü olmalıdır. Bu konuda il ve ilçelerde bulunan ziraatçi meslektaşlar sizlere yol yordam gösterebilir. Yani humuslu toprakların nerelerde olacağını ve nasıl temin edebileceğini de onlara danışarak o kısmı çözüme kavuşturabilirsiniz. En basit yolu ise yağış alan bir il veya ilçede bulunmanız gerekiyor. Karadeniz bölgesi humuslu toprak yönünden oldukça elverişlidir. Yağış alan topraklar solucanların yaşam kaynağı yani yeri konumundadır. Birçok kimyasal maddelerin toprak altında aşınması ile humuslu topraklar ayrışarak solucanların evi şekline bürünür.

Solucanları bir canlı varlık olarak görmeli onların yaşam alanlarını güzelce oluşturmalısınız. Sonuçta bir para kaynağına ulaşmak isteyenler elini cebine atmalıdır. Solucanların ne kadar gelişmiş olması demek o kadar solucan gübresi üretimi ve verimi olacaktır. 5 bin TL tutarındaki sermaye ile bu işe girebilirsiniz. Öncelikle bulunduğunuz yerdeki belediyelerden izin almanız gerekiyor. Ancak amatör olarak başlayacağınız için bunu sona atabilirsiniz. Önceliğiniz solucan üretimi olmalıdır. Solucanlar ise karanlık, nemli ve sıcak bir ortam dahilinde hızlıca çoğalabilir.

Düşük masraf yüksek gelirli olan işler arasında solucan gübresi satışı oldukça ideal duruyor. Gübreyi oluşturduktan sonra direk pazara çıkarabilirsiniz. Ancak ülkemizde fazla tanımı olmadığı için internet yani sanal ortamlarda binlerce müşteriye hitap edebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin