Kapalı

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

SMS ile kredi notu öğrenme findeks

[toc]

Kredi notu, bankaların kredi vermeden önce, kredi verip vermeyeceğine ya da kredi vermek için talep edecekleri gelir belgesi gibi belgelerin talep edilip edilmeyeceğine ya da kredi çekmek isteyen kişiden kefil talep edilip edilmeyeceğine karar verebildiği kredi puanlarıdır. Teknoloji de gelişen devrimler artık kolay yoldan her şeye ulaşma imkanı sağladığı gibi, SMS İle Kredi Notu Öğrenme konusunda da bizlere kolaylık sağlamıştır.

Mobil servisleri doğru kullananlara teknolojinin bize bu kapsamda da sunduğu nimetleri doğru bir şekilde kullanmamız uygun görülülecektir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, kredi çekecek kimselerin daha önce bütün bankalarla girmiş olduğu ilişkiler sonucunda geliştirmiş oldukları ilişkilere bakarak ya da bu ilişkiler sonucunda girilmiş olan borçlara kredi almak isteyen kimselerin ne kadar sadık kaldıklarının göz önüne alınarak belirlenmiş olduğu puanlama sistemine verilmekte olan isimdir.

Kredi notu belirleme işlemi sonucunda çıkan puanlar, çok riskli riskli orta iyi ve çok iyi olmak üzere gruplardan birin girecek aralıklardan birinde çıkmaktadır. Kredi notu ülkemizde yalnızca Findeks KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirleniyor olmaktadır.

Bu sayılmakta olan sebepler dolayısı ile de, kredi çekecek olan kimselerin kredi notlarının yüksek olması onlar için büyük bir avantaj olacaktır. Ancak kredi notunun yüksek tutulması ya da kredi notunun yükseltilebilmesi için ilk olarak kredi notunun nasıl öğrenildiği de bilinmelidir. Biz aşağıda yazıya da başlık olarak seçmiş olduğumu SMS İle Kredi Notu Öğrenme hakkında bilgi verilmede önce, kredi notunun nasıl öğrenildiği hakkında genel olarak da bilgi verilecektir.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunu öğrenmek için birden fazla yöntem bulunuyor olmaktadır. İlk olarak ve kredi notu öğrenmede en yaygın olarak kullanılmakta olan yöntem Findeks markası olan Kredi Kayıt Bürosuna yani daha çok bilinen kısaltma adı ile KKB’ye kayıt olunarak kredi notunun öğrenilmesi olmaktadır. Ancak kredi notu bu kuruluşa ödenecek yaklaşık olarak 8 TL gibi bir ücret karşılığında ödeniyor olmaktadır.

Aslında bu Findeks’e üyelik ücretidir bu üyelik ücretini ödemiş olduktan sonra, istediğiniz zaman kredi notunuzu öğrenebilir ve kredi notunuzu diğer pek çok yönteme göre daha ayrıntılı bir biçimde çeşitli analizler ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Diğer bir yol da, kredi notunun kredi çekilecek olan baka şubesi ya da bu bankanın çağrı merkezinin aracılığı ile öğrenilmesi olmaktadır.

Bu sayılan kredi notu öğrenme hususlarının dışında, bir de kredi notu bilgisini kişinin sms yolu öğrenme biçimi olarak adlandırılan SMS İle Kredi Notu Öğrenme yöntemi bulunmaktadır. SMS İle Kredi Notu Öğrenme için bağlı bulunduğunuzun GSM şirketinin Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi’ni kullanmanız gerekli olacaktır.

 

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top