Kapalı

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Sicilim bozuk hangi banka kredi verir 2018

İçinde bulunmuş olduğumuz senelerde, hepimiz maddiyata bağlı amaçlarımıza ulaşabilmek için ilk olarak, para biriktirme yolunu denemiyor ve kredi çekme yolunu deniyoruzdur.Çünkü kredi çekmek, para biriktirmek yöntemine oranla, mevcut maddi kaynak ile ulaşılabilecek somut faydaya kişiyi daha kısa bir zamanda ulaştırıyor olmaktadır.Bu sebeple günümüzde kredi çeken kişilerin sayısı azımsanamayacak ölçüde artmış olmaktadır. Bu durum da, bankaların hayatımızdaki önemini artırmış bulunmaktadır.

Bu doğrultuda pek çok kimse, sicilim bozuk hangi banka kredi verir? Şeklinde sorular sormaktadırlar. Ancak bu soruya cevap verilmeden önce, sicili bozuk olmanın ne anlama geldiğinin tanımlanması gerekli olacaktır.Genellikle sicili bozuk olan pek çok kimse, daha önceden çekmiş oldukları krediyi ödeyemediklerinden, kredi notları düşmekte ve onlar artık çok riskli gruba girmiş olmaktadırlar. Bu durum da, onların kara listeye alınmasına sebep olacaktır.

Kara Listede Bulunma Durumu

Yukarıda da anlatılmış olduğu üzere, sicilim bozuk hangi banka kredi verir? Gibi sorular soran kimselerin kara listeye düşmüş olma ihtimalleri de bulunmaktadır. Kredi sicilinin bozuk olması en kaba tabiri ile, kredi almış bulunan kimselerin almış oldukları krediyi zamanında ödeyememeleri durumunda, onun genel banka ilişkisini ifade eden kredi notlarının düşmesi anlamına gelmektedir.

Kredi kartı ödemelerini zamanında yapmamak, düzensiz ödenek gibi bazı faktörler kredi notunun düşmesine nede olarak kredi çekecek olan kimselerin sicillerinin bozulmasına neden olacaktır. Bu sebeple, sicilim bozuk hangi banka kredi verir? Türünden sorular sormakta olan kimselere bazı banka ve banka gibi çalışan kuruluşlar kredi vermektedir. Ancak bu krediler, kredi sicili düzgün olan yani kredi notu, bu kimselerinkine göre daha yüksek olan kişilere göre daha avantajsız krediler çekeceklerdir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi veren Bankalar

Sicili bozuk hatta kredi notlarının düşük olması sebebi ile bankaların kara listesine alınmış olan kişilere kredi veren bazı bankalar; başta İNG Bank, Garanti bankası, TEB Bankası, Finansbank, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası ve ICBC Bank gibi bazı bankalar olmaktadır.

Ancak yukarıda yer almakta olan, bankalara kredi çekmek için başvuran sicili bozuk kimselerin, kredi notlarını biraz yükseltmeye gayret ettikten sonra bu bankalara kredi başvurusunda bulunmaları daha yerinde olacaktır.

Sicili bozuk olan kimselerin, kredi çekmek için başvurmadan önce kredi notlarını biraz olsun yükseltmesinin en kısa yolu, borç ödemelerini düzenli yaparak kredi kartı kullanmaktır. Bu sebeple, siz de kredi çekmek için başvuruda bulunmadan önce yukarıda sayılmış olan hususlara dikkat etmelisiniz.

 

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top