Kapalı

Sicil Affına Kredi Veren Bankalar Hangileri 2017

sicil affına kredi

Kredi sicil affının yürürlüğe girmesinin ardından sicili bozuk olan bireyler ve şirketler, 2017 yılında sicil affına kredi veren bankaların hangileri olduklarını merak etmektedir. Bu konuda bildiğiniz gibi resmi gazeteden onay haberi çıkmış ve top artık bankalara atılmıştır. Ancak çoğu bankalar bizlere yazının gelmediğini dile getirseler de kredi vermeye yanaşmak zorundadır.

Sicil Affına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Devletin son zamanlarda gündeminde olan sicil affı yaklaşık olarak 1 milyon kişiyi ilgilendirmektedir. Sicil affı sayesinde birçok birey, esnaf ve şirket artık kara listeden çıkıp kredi alabileceklerdir. Sicil affından çıkmaları için son 3 ay da ödemelerini düzenli olarak yapmış kişileri kapsayacak olup bankalar ile araları daha iyi olacaktır.

Kara listeden çıkıp sicil affına uğramış kişiler her ne kadar kara listeden çıkmış olsalar bile bankalar bu kişilere yeniden kredi verirken tereddüt ile yaklaşmakta ve bazı çekinceleri bulunmaktadır. Ancak sizlere aşağıda saydığımız bankalar daha kolay kredi vermekte olup öncelikli olarak bu bankalara danışmalarınız işinizi daha kolay hale getirecektir.

QNB Finansbank

Kara listeden yeni çıkmış veya kara liste olup durumu iyi olanlara en çok kredi veren bankadır. Bankanın en çok aradığı kriter arasında kredi başvurusu yapan kişin eğitim durumu, maaş geliri ve varlıkları önemlidir. Bu kriterlere sahip olan kişiler kolaylıkla kredi alabilmektedir.

Denizbank

Türkiye’de büyümeyi hedefleyen bankalar arasında olmakta olup yine kendilerinin oluşturmuş olduğu belli başlı kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde kolaylıkla kredi vermektedir. Gelir ve eğitim durumu bu banka içinde önemlidir. Ancak faizler size biraz yüksek gelebilir.

ING Bank

Kredi konusunda birçok kampanya çıkarmakta olup özellikle müşterilerine kredi notuna göre faiz yapılandırması yapıp ona göre krediler sunmaktadır. Sicil affına uğramış iseniz size yardımcı olabilecek bankalar arasında kendisi yer almaktadır.

Yukarıdaki bankalardan kredi onayı almanız için sicil affı şartını sağlamanız gerekiyor. Yani bu iki şarttan en az birini sağlamanız gerekiyor. Bunlara baktığımızda ya banka borcunuzu taksitlendirerek yapılandırmak, ya da mevcut borcunun tamamını ödemek ! Bu gibi işlemlerde önemli nokta ise zaten millet o borcu ödeyemeyecek güçte olduğu için yapılandırma yoluna gidecekler. Ancak bankalar ne yazık ki, bakanlığın açıkladığı gibi al sana hızlıca kredi vermiyor. Zira sicili bozuk olanlardan çok çektikleri için ellerini ceplerine bir kez daha atacak gibi durmamaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top