Ana sayfa Banka Haber SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor Mu?

SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor Mu?

0
SGK Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor Mu?
tüp bebek

Sağlık sorunlarından bir tanesi olan çocuk olmaması sorununa çözüm olarak tüp bebek tedavisi önerilir. Sgk ise tüp bebek tedavisini acaba karşılıyor mu, kaçta kaçını karşılıyor veya hiç mi karşılamıyor şeklindeki tüm sorunların yanıtlarını buradan öğrenmek mümkün! Bebek sahibi özellikle bayanların anne adayı olma konusunda ne kadar ısrarcı olduklarını biliyoruz. Bir anneyi ayakta tutan en önemli konuların başında çocukların geldiğini söyleyebiliriz. Tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmayan ailelere büyük imkanlar sunulmaktadır. Özellikle tüp bebek fiyatları olarak 2017 yılı dahilinde hemen her ilde sağlık merkezlerinin var olduğunu ve bunların yaptıkları işlemlerden sonra yüzdelik olarak yüksek oranlarda, çocuk getirdiklerini görebilirsiniz.

Eğer ki aklınızda tüp bebek devlet karşılıyormu, tüp bebeği devlet karşılıyormu, devlet tüp bebek masraflarını karşılıyor mu, tüp bebek ssk karşılıyormu bu soruların yanıtlarını bulmak geçiyorsa, aşağıdaki bilgiler sizlere fazlası ile yardımcı olacaktır.

2009 yılında çıkan mevzuata göre SGK tüm bebek tedavisinin devlet hastanelerinde yapılması karşılığında %100 destek verirken, özel hastanelerde ise anlaşmaya göre %30 a kadar destek verebilir.

Tüp bebek tedavisi

En önemli aşamalardan bir tanesi embriyo transferi olarak karşımıza çıkıyor. Buradaki aşamada hata olursa olumsuz sonuç yani başarısız bir tüp bebek olacaktır. Rahme transferi bu aşamada oldukça önemlidir. Tüp bebek tedavisini uygun fiyatlar ile hemen her ile ve ilçelerde yapıldığını belirtelim. Ancak sağlıklı koşulların olmasına ve doktorun tanınmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Adım adım tüp bebek tedavisinde sağlık kurumunun titiz çalışması kadar tedavisi olacak bayanın da sağlık koşullarına önem vermesi gerekiyor. En önemli etkenlerden biri de maddiyat gelmektedir. Bildiğiniz gibi tüp bebek fiyatları her yıl artabilir. Buna bağlı olarak kaliteli ve meşhur bir doktor ile çalışmak daha da maddiyatın artmasını sağlar. Bu nedenle aileler, genelde tüp bebek tedavisinde sosyal güvenlik kurumunun destek verip vermediğini sorgulayabilir. Sgk tüp bebek tedavisini karşılıyor mu en önemli soruların başında bu yer almaktadır.

Tüp Bebek Tedavi Ücretine Dahil Olan Hizmetler
-Ön görüşme
-Doktor hizmetlerinin tamamı
-OPU (yumurtaların ameliyathanede toplanması) işlemi anestezi dahil
-ICSI işlemi
-Embriyoloji laboratuvar hizmeti
-Embriyo transferi(döllenen yumurtanın rahim içine yerleştirilmesi işlemi)
-OPU ve transfer döneminde hastane hizmetleri

Tüp Bebek Tedavi Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler
Görüşme öncesi ve sonrası yaptırılan testler ve girişimler. Bunlar ne olabilir?
-Kan testleri (FSH,LH,E2,TSH,Prolaktin hormon testleri,Kan sayımı)
-Rahim filmi
-Spermiyogram
-Aşılama
-Yumurta gelişimi sırasında birkaç kere istenen E2 testi
-Erkekte sperm çıkmazsa ameliyathanede üroloji uzmanı tarafından tapılan TESE İŞLEMİ
-Gebelik testi (kanda B hcg testi)
-Embriyo dondurma;
-Çözme işlemi ve transfer ücreti
Saklanması için ödenen yıllık ücret

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin