Ana sayfa Kredi Notu Senetsiz Borç Para Nereden Bulabilirim Acil?

Senetsiz Borç Para Nereden Bulabilirim Acil?

0
Senetsiz Borç Para Nereden Bulabilirim Acil?
borç para

Kredi sicili bozuk olanların para bulması çok zor olup, senetsiz borç parayı acil olarak nereden bulabileceğinizi merak edenler, ilgili yazıya odaklanabilir. Zira senetsiz olarak borç para yani nakit para bulmak sanıldığı kadar zor değil! Daha önceki konularımızdan biri olan borç para nereden bulabilirim yazısı ile tüm detayları paylaşarak bilgi almanızı sağladık. Bugün ise senet olayına girmeden acil borç para bulma konusunda yeni fikirler ortaya dökeceğiz. En çok arananlara baktığımızda ise acil nakit lazım, acil para nereden bulabilirim, nakit kredi verenler, kara listeye kredi, nakit borç para verenler şeklinde gelmekte.

Acil Borç Para Nasıl Bulabilirim?

İnsanlar değişen yaşam koşulları sebebiyle paraya daha çok ihtiyaç duymaya başlamaktadır. Aile fertlerinin tümünün gün içerisinde harcamaları olmaktadır. Bazen gelir seviyesinin üzerine çıkan bu harcamalar yaparak ayrı bir gelire ihtiyaç duyulmaktadır. Acil durumlar için  borca ihtiyaç duyan kişiler borç para verenler kimler diye çevresinden ihtiyacını gidermeye çalışmaktadır.

Borç alma noktasında insanlar ile bire bir irtibat kurmak istemeyenler ilk olarak çareyi bankalarda görmektedir.  Tabi bankalar ihtiyaç sahiplerine birçok şart koşmaktadır. Bu şartları sağlayan kimselere tereddütsüz kredi yani borç para imkanı verilmektedir. Çalışan, kredi notu düzenli olan, üzerine kayıtlı maddi değeri yüksek mal varlığı olan gibi kimselere bankalar tereddüt etmeden kredi vermektedir Acil para ihtiyaçlarınıza yönelik bir diğer seçenek ise  nakit avans kullanımını  tercih etmektir. Hesaba ait kredili mevduat tanımı varsa bunun üzerinden de nakit avans elde edilmektedir. Nakit avans ise kredi kartının limiti ile sınırlıdır. İhtiyaç  sahibinin kredi boyu varsa nakit avans alması zor olmaktadır. Faizinin yüksek olması sebebiyle kredi avans nakit fikri pek tercih edilmemektedir. Hem nakit para elde etmek hem de daha güvenli borç alabilmek için kişiler bir yerde çalışabilirler. Örneğin bir yerde çalışırken yine orada mesaiye kalarak güven kazanıp daha sonra iş sahibinden borç para alınabilmektedir. Bir diğer yol ise çevrenizde bulunan insanlardan borç para almaktır. İnsanların  çoğu cüzi miktarda ki ihtiyaçlarında bu yola başvurmaktadırlar.

Borç Para Verenler 2018

Gelecek adına daha güvenilir olduğu için süre zarfında da her hangi bir psikolojik sıkıntı fazla yaşanmamaktadır. Çünkü bu borç imkanında faiz uygulaması olmadığı için kişi aldığı borç miktarı kadar geri iade yapmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin diğer bir borç yöntemi de kurum ve kuruluşlar üzerinden borç para elde etmektir. Kredi alma imkanı olmayan kimseler bazı kurumlara başvurarak onların kredi alıp kendisine borç olarak vermelerini istemektedir. Borç ödemesini tekrar kuruma yapan kimseler, faizi de kuruma ödemektedir. Kurumlar bankaya olan borcu kapatarak, kredi verdiği kimseden parasını tahsis etmektedir. Bir başka borç para bulma yöntemi de tefecilerden almaktır. Bu yöntem 20. Yüzyılın sonlarına doğru çok tercih edilmekteydi. Fakat son yıllarda bu yöntem terkedilmektedir. Çünkü resmi olmayan bu borçlanma işi kişinin başına büyük belalar açmaktadır. Borcunu ödemekte zorlanan kişi sürekli olarak tefeciler tarafından tehdit edilmektedir. Banka usulünde olduğu gibi hatta bazen daha fazlası bir faiz uygulaması yapılmaktadır Faizi ödemekten normal borcunu ödeyemeyen borçlu kişi büyük bir sıkıntının altına girmektedir. Bu borçlanma yöntemi zamanla azalmaktadır.

Borç para veren tefeciler olsa da günümüz şartlarında yasal olmayan konulardan bir tanesidir. Bunlar genelde senet ile iş yaptıkları için kesinlikle önermiyoruz. Zira kara listedekilere kredi veren bankaları dahi duymuşsunuzdur hali ile sizlerde vakit kaybettirmeden bankaların kredi kampanyalarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin