Kapalı

Senetle Kredi Verenleri Nerelerde Bulabilirim?

senetle kredi

Banka kredi başvurusu onaylanmayanlar çözümü senetle kredi konusunda şahıslar veya şirketlerde bulabilir. İnce eleyip sık dokumanız sonrasında sizlere gerekli olan nakit parayı uygun faiz dışında bulmak mümkün. Ancak normal banka faiz oranları ile karşılaştırıldığında senetle kredi aldığınızda kredi faiz oranları daha yüksek çıkacaktır!

Senetle Kredi

Borçlanmak çoğu kişi için alışkanlık olduğu gibi bir ihtiyaç kaynağı da olabiliyor. Günümüzde çalışarak asgari maaş ile bir şey sahibi olmak oldukça zor.  Eskisi gibi insanlar birbirlerine borç para vermek konusunda pek eli açık değil bu yüzden genelde borçlanma insanlar ile bankalar arasında olmaktadır. Uygun faiz oranlarından kredi çekebilen müşteriler nakit ihtiyaçlarını bankalardan karşılamaktadır. Tabi bankadan kredi alabilmek içinde belli başlı kriterleri sağlamak gerekiyor. Bunların başında mevcut bir işte çalışıyor olmanız ve gelirinizin almak istediğiniz kredi miktarı ile orantılı olması. Bunlar yeterli olmayabilir banka ayrıca kredi notunuza da bakmaktadır.

Kredi notunuz bankalar ile olan ilişkilerinizin durumunu gösterdiği için çok yüksek olmasa da kredi notunuzun kredi alabilir seviyesinde olması gerekmektedir. Notunuz çok düşük olduğunda bankalar ya sizde kefil istemekte ya da çok çok düşükse direk bu riske girmek istemediğinden size kredi vermemektedir. Bu durumda ihtiyacı olan kişilerin farklı yollar deneyerek kredi alması para bulması kaçınılmaz bir durum olacaktır.

Bankalardan beklediği krediyi alamayan kişiler yasal olmayan yollara başvurarak genelde tefeci diye tabir edilen kişilerden kredi almaktadır. Bu alınan para karşılığında ipotek verilmekte veya senet yapılmaktadır. Senetle kredi verenler var mı? Diye merak ediyorsanız evet bu yolla para veren kişiler bulunmaktadır. Bankalardan kredi alamayan kişileri hedef alan bu kişi ya da kurumlar sizlere senet karşılığında para verebilir. Tabi aldığınız ödemeyi geç yapmanız durumunda bankalarda ki gibi yasal bir sürecin dışında daha sıkıntılı günler yaşayabilirsiniz bu yüzden bu seçeneği çok muhtaç kalmadıkça tercih etmeyin.

Senet İle Kredi Almak İstiyorum

Kredi almak isteyenler öncelikle bu aşamada son kararını vermeleri gerekiyor. Zira kredi başvurularında banka dışında kullanmanız sizlerden bir takım ipotek yaptırmanız talep edilebilir. Bu yüzden senet ile kredi almak istiyorum konusunda kararınız EVET ise bizlere yorum alanından oluşarak bilgi alabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunanlar verilen taksit günlerini geçirmeden ödemelerine devam etmelidir. Aksi takdirde ipoteklerin devreye alınabileceğinin altını çizelim.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top