Kapalı

QNB Finansbank Para Puan Hesaplaması (Cardfinans Para Puanı TL’ye Çevirme)

QNB Finansbank para puan hesaplaması

QNB Finansbank müşterilerinin alışveriş yaptıkça kazandığı parapuanlar diğer kredi kartı kullanıcılarına göre biraz daha farklı bir uygulamayı içeriyor. Bu yüzden QNB Finansbank Para Puan Hesaplaması yapmak ve puanlarınızın aslında kaç Türk Lirasına tekabül ettiğini bulmanız gerekiyor olacaktır.

Diğer kredi kartı kullanıcıları puanlarını direkt olarak TL üzerinden daha sade bir biçimde alıyorlarken Finansbank da bu durum biraz daha farklı. Bu puanların hesaplamasını nasıl yapılacağını sizler için detaylıca anlattık.

Para Puanlar Nerden Öğrenilir

Para puanlarınızı öğrenebilmek için Finansbank uygulamasını telefonunuza indirmiş olmanız veya internet bankacılığınıza bilgisayar üzerinden erişim sağlıyor olabilmeniz yeterlidir.

İnternet bankacılığınızdan veya akıllı telefonunuza yüklemiş olduğunuz QNB Finansbank uygulamasından “kredi kartlarım” menüsüne girip ilgili kartınızı seçtikten sonra detaylarında “Para Puan” detaylarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Finansbank Para Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır

Aslında çok basit bir mantık ile puanlarınızın kaç TL’ye tekabül ettiğini öğrenebilirsiniz. Evvela kaç puanınız olduğunu yukarda ki başlığımızda da anlattığımız şekilde öğrenerek işlemlere başlıyor olacağız.

Öncelikle bilmeniz gereken tek şey 1 Para Puan değerinin, 0.001 TL ettiğini biliyor olmanız.

Bunu biliyor olduktan sonra QNB Finansbank Para Puan Hesaplaması yapmak çok kolay bir hal alacaktır. Bir örnek ile sizlere anlatalım:

Toplam para puanınız 3,210 olduğunu varsayalım,

O zaman bu durumda:

3210 x 0.001 = 3,21 TL (3 Lira 21 kuruş) sonucu bize para puanlarımızın TL tutarını rahatlıkla verecektir.

Bu şekilde kendi puanınızı 0.001 rakamıyla çarparak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Cardfinans Para Puanları Nerelerde Kullanılır

Puanlarınızı aklınıza gelen her yerlerde kullanıyor olmanıza olanak sağlanmamış olsa da ünlü, en çok alışveriş yaptığınız pek çok yerde kullanıyor olabilmenize olanak sağlanmış durumdadır.

Bunların başında pek çok ünlü market, mağaza, online alışveriş sitesi ve akaryakıt istasyonları gelmekte.

Bu konuda sizler için tüm detaylarıyla ele aldığımız Cardfinans Para Puanları Nerelerde Kullanılır? (QNB Finansbank Kredi Kartı) isimli başlığımızı inceleyip tüm listeye ulaşabilirsiniz.

Para Puan Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Puan kullanımlarınızı sağlarken dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken birkaç önemli detay mevcuttur. Bunları sizinle şu şekilde paylaşalım:

  • Kullanmış olduğunuz, CardFinans, Xclusive, Fix Card kredi kartlarından hangisini kullanıyor iseniz o kartı kapatmanız durumunda puanlar da gidecek ve kullanım sağlamanıza olanak kalmayacaktır.
  • Biriken para puanlarınız yıl sonuna kadar kullanılmış olmalıdır, aksi takdirde puanlarınız sıfırlanacaktır.
  • Hiçbir şekilde para puanlarınızı nakit olarak talep etme hakkınız yoktur. Sadece size belirtilmiş olan anlaşmalı yerlerde kredi kartı puanı olarak kullanabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top