Kapalı

PTT Emekli Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir?

Belli bir yaştan sonra emeklilik artık geldi ve rahat edeceğim diye düşünüyor musunuz? Evet tam da boyle düşünüyorsunuz. Fakat emekli olduktan sonra da sizi başka dertler bekliyor. Sahip olduğunuz çocuklarınızın evlilikleri yaklaşmışsa bir sürü borcun içine gireceksiniz demektir. Tabi bu borç sadece çocuklarınızın evlenmesi değil yatırım amaçlı mülk sahibi olmak için de bazı borçların altına girmeniz gerekebilir. Bu durumda size sunulan kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin PTT tarafından emeklilere ihtiyaçlarını karşılamaları için çıkarılmış çok güzel kredi imkanları bulunmakta.

Peki bu PTT emekli kredisi nedir, hangi koşullarda ve nasıl çekilir? Sizlere biraz bunlardan bahsedelim. Emekliler kredi için başburmuşsa bu tutar en az beş yüz TL olarak belirtilmiş ve en fazla ise kırk bin TL olarak bildirilmiştir. Bu kredinin vade süresi de 36 aya kadar uzayabilmektedir. Emekliler kredilerden yararlanmak istiyorsa PTT şubelerine kredi kullanım ücreti olarak on TL ödemeleri gerekecektir. PTT tarafından kredi alacak olan kişiler için ayrı ayrı hayat sigortası yapılmaktadır. Bu ücret bazı durumlarda değişebilir. Bu durunlar ise: Yaş, cinsiyet gibi durumlardır.

PTT tarafından kredi alacak olan kişinin yani emeklinin yaşı vade eklendiği zaman en fazla seksen üç olmalıdır. Yani vadeniz 36 ay gibi bir süre ise bu durumda 80 yaşlarında olmanız kredi kullanım koşulları için uygundur. PTT kredi imkanları için gidip bir PTT şubesine bizzat başvurabilirsiniz. Bu parayı nasıl çekerim diye düşünüyorsanız da, gerekli imzalı anlaşmalardan sonra paranızı hemen nakit olarak çekebilmeniz mümkün.

Emekli olmuşsanız ve kredi çekmek istiyorsanız, gerekli koşullara da uyuyorsanız hemen bir PTT şubesine gidip başvurunuzu yapabilir ve paranızı nakit olarak elinize alabilirsiniz. Böylece emeklilik süresince ihtiyacınız olan tüm gereksinimlerinizi düşünmeden bu kredi ile sağlayabilirsiniz. Sınırsız ihtiyaçlar için çözüm üreten PTT kuruluşları, zor zamanlarda emeklilerimizin hep yanında. Üstelik bu kredi imkanları 500 TL’den başlamakta ve 40.000 TL’ye kadar yükselmektedir. Sizin de ihtiyaçlarınız çoksa ve nakit sıkıntısı yaşıyorsanız, bir PTT şubesine gelin.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top