Ana sayfa Banka Haber Prim Günü Eksik Olanlar Emekli Olabilecek Mi?

Prim Günü Eksik Olanlar Emekli Olabilecek Mi?

3
Prim Günü Eksik Olanlar Emekli Olabilecek Mi?
emeklilik torba Kanun, Bağkur, ssk, sosyal ve mali haklar,erken emeklilik

Bu günlerde gündemi oldukça meşgul eden torba yasa kapsamında konuşulanlar ve karara varılanlar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaktadır. Bu torba yasa kapsamında pek çok konu hakkındaki kararlar milyonlarca kişiyi yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle işçisinden emeklisine, mağdurundan suçlusuna kadar milyonlarca kişi bu yasayı beklemektedir.

Mecliste görüşülen torba içerisinde yer alan ve en çok merak edilen konulardan birisi de işçiler ve emekliler ile ilgili olan kararlardır. İşçiler ve emekliler ile ilgili pek çok müjde ile birlikte gelen bu torba yasada, en önemli gelişmelerden birisi de prim günü eksik olanlar için emeklilik yolu açılmasıdır.

Yaşı ve yılı dolmasına rağmen çeşitli sebeplerden dolayı prim günü eksik olan pek çok vatandaşımız bu yüzden emeklilik hakkı elde edemiyordu. Sendikaların ve yetkililerin görüşmeleri sonucunda ilgili torba yasaya bu konu hakkında gerekli düzenlemelerin getirilmesi kararlaştırıldı. Böylece emekli olabilmek için sadece prim gününü bekleyen kişiler borçlanma yöntemine başvurarak emeklilik hakkı elde edebilecek.

Eğer görüşülen bu konu karara bağlanıp torba yasa kapsamında meclisten geçerse binlerce vatandaşımız derin bir nefes alarak emeklilik işlemlerini başlatabilecek.

Herkesin hayali olan emeklilik oldukça zor elde edilen bir hak olmaktadır veya olunsa bile geçinmek adına tekrar iş hayatında tutunmaya devam etmektedirler.

    herkesin mutlu mesut ailesi ile birlikte geçirebileceği bir emeklilik olması dileğiyle.

3 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin