Kapalı

Postane (PTT) Çalışma Saatleri 2020

ptt hesap açmak

Ptt diğer adı ile postane anlamına da gelen bir yandan banka bir yandan ülkemizin önemli kurumlarından bir tanesi olan ptt çalışma saatleri 2020 yılı dahil hangi günlerde aktif olarak çalıştıklarını buradan öğrenebilirsiniz. Ptt demek açılımı posta telgraf teşkilatı genel müdürlüğü olarak bilmenizde fayda var. Ülkemizde ilk olan ve tek kurulan önemli kurumlardan bir tanesidir ptt.

Ptt Çalışma Saatleri 2020

Bu konu fazlası ile merak edilmektedir. Zira postanede işiniz olsa öğlen arasında acaba ptt açık mıdır veya posta götürmek için postaneye gitmek istediğinizde mesai bitmiştir sözleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu kurumu diğer kurumlardan ayıran en belirgin özelliği ptt de mesai işlemleri bitmeden birden kapıların kapatılmasıdır. Yani 15 dakika kalsa bile adamlar kendi kafalarından veya bana denk geldi kapıları kapattıklarını belirtelim. Sizlere tavsiyem mesai bitmeden bir 15 dakika öncesinde orada olmanızdır.

Ptt çalışma saatleri 2020 konusunda ;

08:30 – 12:30 ile başlayıp, 12:30 ile 13:30 arası yani 1 saat dinlenme molası vermektedir. Öğlen arası dediğimiz bu saatler arasında hiçbir işlem yapılmaz. Genelde memurlar yemeğe çıkar. Sonrasında mesai açılışı 13:30 ile 16:30 olarak karşımıza çıkıyor. Bazı kurumlarda aşırı yoğunluk olduğunda mesai saatleri yine aynıdır memurlar biraz tolerans gösterip içeride kalan müşterilerin işlerini yapabilir.

Ptt Mesai Saatleri 2020

Ptt kurumunda bir çok işlem yapılabiliyor bunlara örnek verdiğimizde ptt kredi kartı başvurusu yaparak bir kredi kartına sahip olabilirsiniz. Tıpkı bankalarda olduğu gibi banka hesabı açtırabilirsiniz ve sizlerin bir adet vadesiz ptt hesabınız olacaktır buradan para alabilir veya transfer yapabilirsiniz. Ptt bünyesinde aynı zamanda kargo hizmeti de verilmektedir. Burada kargo gönderimi evrak gönderme veya mektup gibi önemli lojistik işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

Ptt aynı zamanda maaş dağıtımında öncü bankalardan bir tanesidir. Yaşlılık maaşı denilen 3 aylık 2022 maaşlarını genelde buradan alınmaktadır. Bankamatik kartlarınız var ise sıra beklemeden kolayca maaşlarınızı çekebilirsiniz. Son olarak ise telefon bankacılığı dahil pttcell gibi önemli bir iletişim kanalına da sahip olabilirsiniz. Ülke insanların çoğu iletişime önem verdikleri için, pttcell ile konuşma ve internet hatta mesajlama paketleri dahil satın alabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top