Kapalı

Pos Cihazı Nasıl Alınır? (Pos Başvuru Evrakları)

pos cihazı

İş yeri sahipleri müşteri sayısını artırmak için kredi kartı harcama dönemini düşünebilir. Ancak kişiler, pos cihazı nasıl alınır ve pos başvuru evrakları neler sorusuna yanıt arayabilir. Araştırmalarımız sonucu burada verdiğimiz bilgiler neticesinde, pos başvuru evraklarını hazırlayanların, banka şubelerine gidip başvuru yaptıklarında ortalama olarak 1 hafta içinde iş yerlerinde pos cihazını bağlayabilir.

Pos cihazı başvuru evrakları neler?

 • Herhangi bir odaya kayıtlı iseler bu oda kayıt belgesi
 • Vergi Levhası
 • POS cihazı başvurusunda bulunmak isteyen kişinin kimliğinin aslı
 • İmza beyannamesi

Ticari ortaklıklarda ise POS makinesi için istenen belgeler şunlardır :

 • Firma ortaklarının her birinin kimlik belgesine ait fotokopi
 • İmza sirküleri
 • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • Vergi Levhası

Yukarıdaki evrakları hazırladıktan sonra size uygun bankanın şubesine giderek, pos başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için ilk etapta sizlerden ücret alınmaz. Ancak aylık tutarda belirli ücretler kesintiler söz konusudur. Burada dikkat etmeniz gerekenler arasında şubede konuşacağınız kişiden tüm detayları bilgileri almanızdır. Yani görevliye diyeceksiniz ki ” Bu pos cihazın masrafları neler, paket alırsam neler kesiliyor ne kadar kesilecek ” bunları demeniz, bilgilenmeniz açısından çok önemlidir.

Pos cihazı almak istiyorum

Pos cihazı başvurusu için her hangi bir bankadan destek alabilirsin. Sadece yapman gereken ilgili evrakları hazırlayıp şubeye teslim etmek. Genelde bankalar pos cihazı satmak yerine sizlere kiraya vermektedir. İşte kesintilerin çoğu bundan dolayıdır. Pos komisyon oranları bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle en uygun pos cihazı hangi bankada sorusuna ne yazık ki net yanıt veremiyoruz!

Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen bir kişinin mağazalara veya bakkal hatta marketlere gittiğinde cebinde parası olsa dahi çoğu kişinin ısrarla kullandığı ödeme metodudur diyebiliriz. Bu nedenle esnaf olan kişi müşteriyi kaçırmamak adına iş yerinde pos cihazı bulundurma zorunda olduğunu hissedebilir. İşte bu nedenle iş yerinde daha fazla müşteri ve aynı zamanda getiri sağlamak adına pos cihazını bulunduranlar daha karlı bir yatırım yapmış olacaktır.

Eko pos paketlerinde masraflar daha düşüktür ancak limitler aşıldığı zamanlarda daha fazla para kesintisi söz konusu olabilir. Sonuç olarak bakıldığında aşağıdaki şartlar pos cihazı almanızda oldukça önemlidir.

 • Bankalardan Pos cihazı alabilmek için şirket yani işletme olmak gerekir. Pos cihazı kişilere değil, işletmelere verilir.
 • Pos cihazı banka hesabına bağlı olarak işlem görür. Yani Pos cihazı üzerinden alınacak ödemeler, banka hesabına aktarılır. Pos cihazı alınan bankadan hesap açtırılması zorunludur.
 • Aynı işletmeye aynı bankadan ve aynı özellikte ikinci bir Pos cihazı verilmez.
 • Pos cihazı güvenlik ve muhafazası ilgili işletmeye aittir.
 • Pos cihazı ile alınan ödemelerde banka komisyonu uygulaması vardır. Bu uygulama özellikle ödemenin anında hesaba geçirilmesinde olmaktadır.
 • Pos cihazı başvurusunda istenilen belgelerin tam ve eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekir. Ayrıca bu belgelerin dolayısıyla bilgilerin gerçek olması son derece önemlidir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top