Kapalı

Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde gelişen ve hızla gelişmeye devam eden ve uygun kredi seçeneklerinin sunulmasıyla müşteriler tarafından tercih edilmeyi amaçlayan bankacılık sektörü müşteriler tarından uygun kredi olanakları nedeni ile sıkça tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Bankaların sağladıkları kaynaklar ve bu sayede gelişen kredi olanakları insanların finansal problemlerini çözmelerinde başvurdukları en yaygın çözüm haline gelmiştir.

Gelişen bankacılık sektörü ve yaygın olarak kullanımı devam eden bankalardan alınan krediler artış gösterdikçe bankalar arası rekabete yol açmıştır. Banklar artık kendi aralarında oluşan rekabet nedeniyle mevcut müşteri kitlelerini elde tutmaya ve yeni müşteri kitlelerine ulaşma sağlamayı amaç edinmişlerdir. Bu nedenle daha uygun koşullar sağlama konusunda bir yarış içine girmişlerdir.

Daha uygun koşullar sağlayıp daha çok müşteriye ulaşma çabaları bankaları hem kredi miktarlar hem faiz oranları hem de ödeme planında esneklik sağlamaya itmiştir. Bu noktada kişilerin farklı ihtiyaçlarına farklı esneklikler sağlayan bankalara daha da ön plana çıkmıştır. Bunlardan biride peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar sayılabilir. Önceleri taşıt veya konut kredilerinde bankalarca kişilerden peşinat talep edilmekte idi. Şimdi ise bazı bankalar müşterilerinden herhangi bir peşinat talep etmeden kredi imkânı sağlamaktadırlar. Kişiler için büyük kolaylık sağlayan bu durum kişileri ekstra peşinat masrafından kurtarmıştır.

Bankalardan çoğu ise kredi imkânlarını daha da kolaylaştırmış ve birde uygun faiz oranı ile kredi seçeneğini müşterilerine sunmuştur. Bu imkânları müşterilerine sağlayan peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar genel olarak özel girişim bankalarıdır. Bankaların bu olanakları sağlamada belirli şartları vardır. Peşinatsız kredi olanaklarında genel olarak sıfır araçlar için peşinat yerine alınan aracın rehini yeterli olmaktadır. İkinci el araçlarda ise durum biraz daha farklıdır.

İkinci el araçlarda 10 yaşa kadar kredi imkânı sunulmakta ve bu kredilerde peşinat yerine kefil gerekli görülmektedir. Bankalar bu seçenekler ile müşterilerine kolaylık sağlamayı amaçlamışlardır. Şartlarında ki esneklikler ise bankaların müşteri portföylerinin genişlemesini sağlamıştır. Sizde bankaların sunduğu bu cazip fırsatlar ile banka kredilerini kullanarak peşinatsız krediler ile taşıt sahibi olabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top