Ana sayfa Banka Haber Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2018

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2018

0
Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2018
ev kredisi

2018 yılı dahilinde peşinatsız ev kredisi veren bankalar konusunda hangi bankaların bu krediyi verdiğini öğrenmek mümkün. Peşin para vermeden ev almak isteyenler, 2018 ev kredisi faiz oranlarına da bakmalarında yararlı olacaktır. Zira ev kredileri bir önceki seneye oranla artış kaydetmesi beklenmekte.

Peşinatsız Ev Kredisi

Konut kredisi olarak da bilinen ev kredileri ülkemizde tüm bankalar tarafından tüketicilere uygun faiz oranları dahilinde verilmektedir. Belirli şartları taşıyan şahısların, ev kredisi ön başvurusu olumlu sonuçlandığında kredileri banka şubelerinde hazır olarak bekletilmektedir. Sonraki aşamada ise sözleşmeler imzalandıktan sonra evin durumuna bakmak için ekspertiz raporu dahilinde kredi onaya çıkartılarak bireylere para teslim edilmektedir.

Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır, sorusunda mantık bankalar ile şahıslar arasındaki sözleşme şeklinde düşünülebilir. Zira peşin para almadan bankaların kredi vereceği gibi düşünebilirsiniz. Buradaki peşinatsız ibaresi, bankalara ev kredisi olarak başvuru yaptığınızda sizlerden ekspertiz ücreti veya kredi tahsis ücreti peşin alınıyor. Çoğu bankalardan konut kredisi ön başvurusunda genelde bankalar bu masrafları peşin almakta özellikle ekspertiz ücreti kesin olarak peşin alındığı için bu ücret kredi onaylanmasa dahi geri verilmemektedir.

Peşinatsız Mortgage Kredilerinde Akbank, Yapıkredi, Denizbank, İş bankası dahil çoğu yerli bankalardan teklif alabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gerekenlere baktığımızda ise bankalar ile şahıslar arasındaki sözleşme veya paket anlaşması olarak geçmekte. Yani bu peşinat ödemeden konut kredisi almak isteyenler bankaya bir şart koyması dahilinde bu kısımdan yararlanabilir. Misal harcama sözüne bonus kampanyaları sadece bunlardan bir tanesi.

Ev Kredisinin Tamamını Almak

Genel bankalara bakıldığında evin tamamına kredi almak sanıldığı kadar zor değil. Zira akbank evin tamamına kredi veren bankalardan bir tanesi. Hemen arkasından ise qnb finansbank konut kredisi gelmektedir. 120 ay vade (10 yıllık kredi) seçenekleri dahilinde bankalardan evin tamamına kredi çekebileceğiniz gibi tüm masrafları içinde olan bu kredi türü sayesinde artık hızlıca ev sahibi olmak mümkün.

Peşinatsız ev kredisi faiz oranları 2017 sonlarına doğru en düşük %1,00 den başlarken kredi notuna bağlı olarak bu faiz oranları %0,85 lere kadar düşebilir. Tamamı kredili evler sayesinde yurdun çoğu illerinde peşinat ödemeden ödemeye 1 yıl sonra başlayacağınız inşaat firmalarının da olduğunu söyleyebiliriz. Genelde inşaat firmaları müşterilerine 60 aya kadar faizsiz bir şekilde evi teslim ederek uygun bütçeler karşılığında kişilere ev sahibi yapmaktadır.

Ev kredisi için belgelere bakıldığında ise ;

Tapu fotokopisi, şahsın tc kimlik fotokopisi, gelir belgesi gibi önemli evraklar talep edilmektedir. Peşinatsız ev kredisi almak istiyorum diyorsanız, yani peşinat paranız yok ise bankalara borcu olmayanlar ve kredi sicili temiz kredi skoru ortalamanın üzerinde ise (1400 puan) ipotek karşılığında peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Evin %100 üne kredi veren bankaları online ortamlarda da bulmak mümkün.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin