Ana sayfa Banka Haber Online para kazanabileceğiniz 2 web site

Online para kazanabileceğiniz 2 web site

0
Online para kazanabileceğiniz 2 web site

İnternet herkes için kolayca ve en güzel bir şekilde para kazanabilecekleri bir market haline geldi, eğer siz de bir tecrübeye ve bilgi birikimine sahipseniz ya da bir hizmet sunuyorsanız, bunun karşılığında kolayca gelir elde edebilirsiniz. Aşağıda listelenen 2 online para kazanabileceğiniz siteye benzeyen bir çok site olsa da, bu siteler alanlarında öncüdür ve en çok kullanıcı çalışan ve iş verene sahiptirler. Yani siz de dilediğinizde ücretsiz bir hesap açarak hemen ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Elance

1 300x211 - Online para kazanabileceğiniz 2 web site

Elance internet aleminde bulabilecek olduğunuz en büyük ve de en eski freelance çalışma alanı. Ayrıca diğer benzerlerine rağmen birçok insanın da favorisi.
Basit olarak Elance kullanıcılarına onlarca alanda saatlik ya da günlük olarak çalışabileceği işler sunar. Makale yazarlığından çeviriye ve de web tasarımdan yazılıma kadar birçok alanda çalışmaya başlayabilir ve inanılmaz bir gelir elde edebilirsiniz.
Site iki ayrı üyelik tipiyle kullanıcılarına hizmet vermektedir, bunlardan birisi freelancer yani çalışan, diğer ise iş veren. Herhangi bir işini yaptırmak isteyen iş veren siteye kendi grubundan üye olur ve yaptırmak istediği işi kolayca gönderir ve sizde eğer işi kendinize uygun bulduysanız başvurursunuz. Her şey bu kadar basit.
Bu ve benzeri sitelerde kazanabilecek olduğunuz para, verecek olduğunuz emekle eş değerdir, örneğin ek gelir elde etmek amacıyla çalışıyorsanız ayda 300-1000 TL arası kazanabileceğiniz gibi, asıl işiniz bu ise, kabiliyet ve uzmanlık alanınıza göre ayda 10.000 TL’de kazanabilirsiniz.
Artıları : Tamamen ücretsizdir, çalışma kategoriniz ne olursa olsun kolayca üye olabilir ve de hemen işlere başvurmaya başlayabilirsiniz.
Eksileri : İş veren eğer iş süresini bir ay kadar uzun süreler seçerse, işe alınmanız biraz uzun sürebiliyor. Diğer bir eksi ise saatliği 5 TL’den çalışmak isteyen kötü freelancerlar, her ne kadar sizden kötü işler çıkaracak olsalar da, ucuz hizmetten dolayı tercih edilebiliyorlar.

oDesk

2 300x157 - Online para kazanabileceğiniz 2 web site

oDesk birçok açıdan Elance’ın kardeş firmasıdır. İlkinde olduğu gibi, bunda da çok geniş alanlarda freelancerlar kiralayabilir ya da onlarca kategorideki işlerde çalışabilirsiniz. Freelance olarak çalışabilmek için iki siteyi de tercih edebilmeniz mümkün, fakat oDesk eLance’e göre çok daha kullanışlı bir ara yüze sahiptir ve de finansal istatistikleri işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.
Eğer freelance alanında kariyer yapmak ve de yükselmek istiyorsanız, gerekli referansı edinebilmeniz için en uygun sitelerden birisidr oDesk. Yani yayınlanan işlere düşük fiyatlar ile teklif verebilir ve de kolaylıkla işe alınabilirsiniz.
Artıları : Harika bir dizayna sahiptir ve kullanışı son derece kolaydır. Eğer freelance çalışma alanında yeniyseniz kolayca üye olabilirsiniz ve alışmada hiçbir zorluk çekmeyeceksiniz.
Eksileri : Kötü freelancer’lar çok çok düşük fiyatlar verebiliyorlar, her ne kadar aynı sorun diğer sitelerde de olsa da, tam zamanlı çalışmak için pek iyi bir platform olmayabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin