Ana sayfa Banka Haber Online Alışverişte Kredi Kartı Yerine Ukash

Online Alışverişte Kredi Kartı Yerine Ukash

0
Online Alışverişte Kredi Kartı Yerine Ukash

Çığ gibi büyüyen internet üzerinden alışveriş furyası; zamandan tasarrufu ve indirim olanaklarını ileri sürse de, önemli bir sorunu da beraberinde getirmiştir. Ödeme seçenekleri konusunda birçok müşteri endişeli. Kapıda ödeme yapma imkânı sunan birkaç platform bile yokken, mecburen elimiz titreye titreye kredi kartına başvuruyoruz. Fakat esas mesele burada başlıyor.

Kişisel bilgilerinizi,  hesap numaranızı ve şifrenizi ne kadar güvenilir bir ortamda paylaştığınıza dair şüpheleriniz başlıyor. Bu gibi nedenler yüzünden ya kendinizi online alışveriş olanaklarından soyutluyor yada bir takım riskleri göze almak zorunda hissediyorsanız işte tam bu sırada sizi tüm bu endişelerden kurtaracak bir sistem giriyor devreye: Ukash Kart!

İngiltere merkezli olarak üretilen, ön ödemeli bir sanal kart sistemi olan Ukash; sizi  kredi kartının her türlü güvenlik sorundan kurtaracak dâhiyane bir sistem. Günümüzde oldukça popüler olarak kullanılmakta olan birçok e-alışveriş sitesinde kullanılabileceği gibi, oyun siteleri için de sıklıkla tercih edilen kullanışlı bir karttır.

1500’den fazla sisteme uygun olarak geliştirilen Ukash kartın kullanımı ve temini de oldukça kolay. 19 haneli pin kodlarından meydana gelen ve tek kullanımlık şekilde oluşturulmuş bu kartlar; farklı mevla paketlerinde kullanıma sunulmaktadır.

Ukash kartı kredi kartlarından ayıran en önemli özellik; tek kullanımlık olması sebebiyle kişisel bilgileri içinde barındırmayarak herhangi bir dolandırıcılık durumuna maruz kalmadan ödemelerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmenizdir. 10 €’dan 250 €’ya kadar pek çok limit seçeneği bulunan bu kartları temin edebileceğiniz pek çok site mevcut olmasına karşın, uzun süredir bu alanda hizmet veren ve en sık tercih edilen tek resmi platform Ukashtr’dir.

İnternet sayfasını ziyaret ederek ya da iletişim hattını arayarak, kullanmak istediğiniz mevlanın tutarını yapacağınız alışveriş doğrultusunda seçip, size verilecek olan hesap numarasına yatırdığınızda 19 haneli pin kodunuzu kolayca alıp, yapacağınız tüm onlie alışverişlerde kullanıma başlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bozdurup nakit paraya çevrilme imkânı da mevcut olan Ukash kart; Euro para birimine bağlıdır. Bozdurma işlemleri sırasınca kart içerisinde mevcut olan paranız Euro’nun piyasa üzerindeki iniş-çıkışları orantısında değere sahiptir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin