Ana sayfa Banka Haber Okuma Yazma Bilmeyen Ve İmza Atamayan Kredi Çekebilir Mi?

Okuma Yazma Bilmeyen Ve İmza Atamayan Kredi Çekebilir Mi?

0
Okuma Yazma Bilmeyen Ve İmza Atamayan Kredi Çekebilir Mi?
okuma yazması olmayanlara kredi

Okuma yazma bilmeyenlerin kredi başvuruları, imza atamayanlara kredi veya okuma yazma bilmeyenlerin nasıl kredi çekebilir sorularını buradan yanıt alarak öğrenmek mümkün. Kredi çekilmez sözüne istinaden vereceğimiz tüyolar ile kolayca kredi alabileceksiniz.

Okuma Yazma Bilmeyenlere Kredi

Paraya ihtiyacınız var veya bir ev satın alacaksınız ancak evin değerini tamamlayacak kadar bütçeniz yok ise doğruca bankaların yolunu tutmayı düşünebilirsiniz. Hemen herkes banka kredilerini çok seviyor bir de faiz oranları uygun veya düşerse bizler dahi salırız klavyeye ve hızlıca kredi başvurusunda bulunuruz. Bir de kredimiz onaylandığında işte keyfimiz yerine geliyor.

Şöyle açıklayabiliriz acil olarak bana 3000 TL lazım ve banka kredi başvurusu yapmak istiyordum ve bir çok bankanın faiz oranlarına bakarak, 3 aylık vadeli bu tutarı başvurmak istiyordum. En uygunu iş bankası ile hızlı kredi onayında buldum. 3 ay sonrasında benden toplamda 3200 TL çıkacaktı. Yani oldukça ideal. Bunu neden yazıyoruz zira hemen bir bankanın kredi kampanyasına dalmayın. Araştırın ve en uygun faizli krediyi bulup başvurun.

İmza Atmayı Bilmeyenlere Kredi

Okuma yazması olmayanların kredi başvurusu kabul edildiğinde bile kredi sözleşmesini imzaladığında imza atmadığı veya bilmediği anlaşılır ise kredi başvurusu kabul edilmez. Zira banka sözleşmeyi imzalamak için sizlere uzattığında okumanızı talep edebilir. Hali ile okuma yazması olmayanların kredi onayı geçmesi neredeyse imkansızdır.

Bankalar bu konuda sıkıya tabi oldukları için tüm işlemleri yasal dayanaklara uygun olarak yapmaktadırlar. Hali ile okuma yazması olmayanların kredi alabilmesi imkansız gibi görünse de aslında çok basittir. Aşağıdaki bilgiler sizlere fazlası ile yol gösterecektir.

Okuma Yazma İmza Atamayanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Öncelikle okuma yazmanız yok ise noter huzurunda okuması olan bir kişiye tüm yetkinizi vererek sizin adınıza imza atarak kredi alabilir. Krediden sorumlu olan kişi, siz olacaksınız ! Bu nedenle yetki verdiğiniz kişiye çok dikkat etmelisiniz ve kredi başvurusu sonrasında hızlıca o yetkiyi elinden almanızı öneriyoruz!

Vekaletname vermeniz sonrasında çoğu bankalardaki kredi kampanyalarına başvurarak lazım olan tutarlardaki krediyi kullanabilirsiniz. Sizin adınıza o kişi banka hesabı açacak ve tüm işlemleri tarafından yapılacaktır. Ancak bu yöntem çok güvendiğiniz bir kişi tarafından yapılması önerilir.

Ayrıca noter huzurunda verilen yetkilere dayanarak bir kredi başvurusu yapılabilir. Burada vekaletname yerine direk notere gidiyorsunuz ve kredi çekmek istediğiniz için buraya geldiğinizi belirtin. Onlarda sizlere bir belge vererek (noter hizmet ücreti alacak) o belge dahilinde kredi başvurusunda bulunduğunuz bankaya gidiyorsunuz. Banka kredinizi onaylarsa krediyi hızlıca kullanabilirsiniz. Banka sizlere bir yetkili atayacak ve beraber notere gideceksiniz orada imza atmayı bilmediğinizi öğrenen banka parmak basma aşamasında sizlere yardımcı olacak ve kredi onayına sokabilecek.

Bir diğer kredi onayı aşaması ise iş bankasından geçiyor. İş bankasından bir hesap açtırın. Sonrasında internet bankacılığına giriş yapıp, hızlı kredi linkinden kredi başvurunuzu yaparak hiçbir imza ve belge vermeden 15 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Kredi onayını almanız için banka hesabınızda en az 2000 TL para olması gerekiyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin