Ana sayfa Banka Haber Öğrencilerin Kredi Alma Yolları

Öğrencilerin Kredi Alma Yolları

0
Öğrencilerin Kredi Alma Yolları
taksit ertelemeli kredi

Parasızlık özellikle öğrencilik zamanlarında daha da sorun olmakla beraber, öğrencilerin bankalardan kredi alma yolları konusunda bilgiye ihtiyaç duydukları bilinen bir gerçektir. Acaba bu parayı nasıl bulabilirim, banka bana kredi verir mi, acil para nasıl bulurum, daha çok para kazanmak, kredi kartından nakit avans çekmek vs. hepsi de öğrencilik zamanlarında herkesin aklına gelen nadir sorulardan bir kaçıdır.

Bankalardan kredi çekmek

Bankalar kredi verirken genelde gelir belgesine sahip olan kişilere öncelik tanır. Yani geliriniz yok ve öğrenci iseniz bankalardan kredi alma konusunda 100 de 2 şansınız olacaktır. Bu nedenle bana kredi kesin çıkmaz demeyiniz zira %2 lik kısmında bilmediğiniz çok ayrıntı oluyor ve hali ile birden öğrenci olsanız dahi kredi çekebilirsiniz. Bu konuda sizlere sunacağımız ” öğrencilerin kredi alma yolları ” göz atmanızda fayda olacaktır.

Sabit geliri olmamakla beraber düzensiz bir gelire sahip olan öğrencilerin para bulma konusunda ne tür çalışmalar yaptıklarını biliyoruz. Bankalar öğrencilere sadece ihtiyaç kredisi konusunda yardımcı olmaktadır. Genelde yaşı 18 üzeri olanlara taşıt kredisi konusunda veliler dahilinde yine yardımcı olunabilir. Bir kişinin bankalardan kredi alamaması durumunda kefilin devreye girmesi zorunludur. Bankalar kefil karşılığında kredi sunabilir. Ancak kefilden de bankaların talep ettiği özel şartların var olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar

  • kredi sicilin temiz olması
  • kredi notunun 1200 üzeri olması
  • kefilin üzerine kayıtlı mal varlığı
  • kefilin gelir durumu

Bu şartları sağlayanlar genelde kefil sayesinde kredi çekebilir bankalardan.

Öğrenciye kredi veren bankalar

Gelir belgesine sahip olmadan kredi alabileceğinizi belirtmiştik. Bu nedenle yapılması gerekenleri bizler araştırdık ve konuya tüm detayları sunduk. Bu durumda gelir belgesine sahip olmayan öğrencilerin kredi sicilinde olumsuz rakamların olmaması gerekiyor. Özellikle kredi kartı kullanan öğrencilerin kart borçlarını zamanında yatırmaları önerilir. Buna ek olarak asgari ödeme tutarının kesinlikle ödenmesi gerekiyor. Biz gençler genelde asgari ödeme tutarının tamamını ödemediğimiz gibi tutarın birazını dahi ödemediğiniz anda kredi notunun düşmesine vesile olacaktır.

Sadece kredi kartı olmamakla beraber var olan talimatlarınızı zamanında ödemeyenlerin de kredi notu düşer. Sonuçta bankaya bir söz veriyor ve onu yerine getirmemek sicilin bozulmasına ek olarak notun değer kaybetmesine neden olur. Sizlere şu bankalar kredi veriyor demek yerine bankaların esas aldıkları etkenleri listelemek istiyoruz bu sayede artık daha da mantıklı başvurular yapabilirsiniz.

  • Sigortalı bir işte çalışıyor olmak veya sgk girişi olması
  • Kredi notunun ortalamanın altında kalmaması
  • Gelir belgesiz kredilere başvurmak
  • Öğrenciye kredi

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin