Ana sayfa Banka Haber Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

0
Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Bankalara başvurarak düşük limitlerde bir kredi talebinde bulunmak isteyen kişilerin, alt limit olarak başvuru yapacakları kredi tutarı 1.000 TL olarak sabitlenmiş durumdadır. Çok düşük bir tutar olsa da bankalardan yapılacak bu kredi başvurusu için düzenli bir geliriniz olması gerekmektedir. Aylık veya yıllık geliriniz var ise bunu belgelendirmeniz yanı maaş bordrosu vergi levhası gibi belgeleri temin etmek gerekir. Ancak belirli bir geliri olmayan aslında konumuza esas öğrenci olanlar İng Bank tarafından başlatılan bu adım, artık birçok bankanın başvurduğu bir yöntemdir.

Geçtiğimiz dönemlerde, Migros Satış Noktalarında kurulan İng Bank stantlarında, kişiler beş dakika içerisinde kredi başvurusu yapabiliyor ve bin lira ile 15 bin lira arasında kredi başvurusunda bulunabiliyorlardı. Şuan stantlar kalkmış olsa da, aynı sistem devam etmektedir.

Öğrencilere kredi veren bankalar, kişilerin gelir beyanı yapamayacaklarından dolayı, onlara kefil olacak aile bireylerinin ardından kredi sağlamaktadırlar. Bu doğrultuda, bankalar ile çalışabilecek düzeyde kredi notuna sahipseniz, aile bireylerinden birisini yanınızda bulundurarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat, size kefil olacak aile bireyin kredi notunun Türkiye ortalamasının üzerinde olması, buna ek olarak da banka sicilinin temiz olması gerekecektir. Bunun ardından 50 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi alma işlemleri bundan yıllar öncesinde çok teferruatlı olsa da, artık kredi sicilinde problem olmayan kişilerin maddi ihtiyaçlarını karşılamasının önü açılmış durumdadır.

Bankalara giderek başvuru yapmak isteyen öğrenciler, eğer kredi başvuruları için gereken kefili bulamamışlarsa, ya da onlara kefil olacak kişi, bankaların aradığı kriterlere uymuyorsa, bu durumda kredi kartı başvurusu yapabilirler. Şuan birçok banka, öğrenciler için geliştirdiği avantajlı kredi kartları için başvuruları kabul etmektedirler. 1000 liraya kadar alınabilecek bu kredi kartları ile, ihtiyacınız olan durumlarda alışveriş yapabilir ya da nakit avans özelliği olan kartlar ile, 24 aya kadar uzatılabilen taksitli nakit avans özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Ülkemizdeki bankacılık faaliyetlerinden öğrencilerin de diledikleri gibi faydalanabilmeleri açısından imkanlar arttırılmış durumdadır. Fakat, öğrencilere kredi veren bankalar hem limitleri kısıtlı tutmakta hem de kredi notu konularında çok hassas davranmaktadırlar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin