Ana sayfa Banka Haber Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi?

0
Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi?

Aile çevresinden uzakta yeni bir hayata başlayan öğrenciler için, kredi kartlarının önemi büyüktür. Her ay düzenli olarak ailesinden gelen paralar veya burs ile hayatını planlayan öğrenciler, değişik avantajlar yaratan kredi kartları kullanmak ister. Özellikle her yıl birkaç defa kesilen hesap kullanım ücretleri, öğrenciler için oldukça fazla gelir. Yine havale ve EFT gibi işlemlerden kesilen paralar, ay sonunda oldukça yüklü bir miktar tutacaktır. Öğrenciler için en avantajlı kredi kartı araştırması yaparken, bankaların hazırladığı öğrenci paketleri dikkatlice listelenmeli, her bankanın artıları ve eksileri değerlendirilmelidir.

İş Bankasının öğrenciler için hazırladığı kredi kartı; İş’te Üniversiteli adı altında, İş Bankası tarafından hazırlanan kredi kartının en dikkat çeken özelliği, hesap kullanım ücretinin alınmamasıdır. 400 TL limiti bulunan bu kartın, düzenli ödemeler sonrasında limitini yükseltmek mümkündür. Her kullanım sonrasında MaxiPuan kazandıracak, taksitli alışveriş imkânı yaratacak, ayrıca Müzekart sayesinde birçok müzeye para ödemeden girme imkânı sağlayacaktır.

Ziraat Bankasının öğrenciler için hazırladığı kredi kartı; Genç Kart adı altında üniversite öğrencilerine hazırlanan kredi kartı, oldukça cazip teklifler barındırıyor. 5 yıl hesap kullanım ücretinden muaf tutulan öğrencilerin, lisans eğitimi sırasında 500 TL, yüksek lisans eğitimi sırasında 800 TL, doktora eğitimi sırasında ise 950 TL limitli kart kullanması mümkün. Düzenli ödemelerde yine kart limiti artırılabilir.

VakıfBank tarafından öğrenciler için hazırlanan kredi kartı; üniversite öğrencileri için Vakıflar Bankası tarafından hazırlanan kredi kartının da oldukça cazip avantajları bulunur. Ortalamasını yükselten öğrencilere verilen LikePuan, alışverişlerden kazanılan ekstra puanlar, kampanyalarda taksitli alışveriş gibi ayrıcalıkları bulunan Like Kart, ekstrenizi e-posta ile almanız koşulu ile hesap kullanım ücreti almıyor. Bu sebeple öğrenciler tarafından sık tercih edilen kredi kartları arasında yer alıyor.

Ak Bank tarafından öğrenciler için hazırlanan kredi kartı; ilk yıl kart kullanım ücreti almayan Axess Exi26 alabilmek için, 26 yaşından küçük olmak gerekiyor. İlk yılın sonunda kesilen 20 TL kart kullanım ücreti bulunuyor. Peşin yapılan alışverişleri taksitlendirme özelliği mevcut. Yapılan alışverişlerden, chip para kazanma imkânı vardır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin