Ana sayfa Banka Haber Öğrenci Hangi Bankadan Hesap Açmalı?

Öğrenci Hangi Bankadan Hesap Açmalı?

0
Öğrenci Hangi Bankadan Hesap Açmalı?
Öğrenci hangi bankadan hesap açmalıdır?

Herkesin bildiği üzere, maddi anlamda en çok sıkıntı çekilen zamanlardan birisi, öğrencilik zamanları olmaktadır.

Bu sebepledir ki, öğrencilik zamanları içerisinde öğrenci olan kimselerin, maddi anlamda değer taşıyan kart olsun, çek olsun vb. ekonomik belgeleri çok iyi bir biçimde alternatifler arasından bilerek seçmeleri gerekmektedir.

Bu durum da doğal olarak gündeme, öğrenci hangi bankadan hesap açmalı sorusunu gündeme getirmektedir.

Eğer siz de öğrenci iseniz yahut kısa bir zaman içerisinde öğrenci olacak iseniz ilk olarak, kendinize sonra da çevrenizde daha önceden öğrenci olmuş ya da banka hesapları hakkında detaylı bilgi sahibi olan kimselere öğrenci hangi bankadan hesap açmalı diye soracaksınızdır. Şimdi bu soruya birlikte cevap arayalım.

Öğrencinin Bankadan Hesap Açmak İçin Gerekenler?

İlk olarak, öğrenci olan kimseler öğrenci hangi bankadan hesap açmalı sorusuna cevap aramadan önce, öğrenci olarak bir banka hesabından beklediklerini belirlemeli ve bu doğrultuda çevresindeki bankaların hesaplarından birini edinmeyi tercih etmelidir. Ancak bu durum belirlenmeden önce öğrenci olan ya da öğrenci olmak durumunda kalacak olan kimsenin aşağıdaki sorulara cevap bulması gerekli olmaktadır.

  • Bir öğrenci olarak ya da öğrenci olacak kişi olarak hesap açılacak bankadan beklenecek olan maksimum fayda nedir?
  • Hesap açılması düşünülen bankalardan hangileri, diğer müşterileri ile öğrencilere sağlanacak imkanları ayırıyor ve öğrenci olan kimseler için imkanlarını daha elverişli halde tutuyor?
  • Üçüncü olarak cevap verilmesi gereken bir diğer soru da şu olacaktır: Kişi hesap açmayı yükseköğrenim olarak adlandırılan üniversite süresinde kullanmak için mi yoksa ondan önce kullanmak için mi açacaktır? Öncelikle bu sorunun bir önemi olmadığı pek çok kimse tarafından düşünülebilirse de, aslında bu soru oldukça fazla bir önem taşımaktadır. Çünkü yükseköğrenim süresinin başlangıcında, zaten T. C. Ziraat Bankası tarafından öğrencilere bir hesap açılmakta ve T. C. Ziraat Bankası Genç Bank verilmektedir. Bu sebeple eğer o süre içerisinde kullanılacak olan bir hesap açılacaksa, zaten açılacağından gerek duyulmamaktadır.
  • Diğer bir husus ise, hesap açılacak olan banka açılmadan önce, bu bankaların hangisinin öğrencilerin yapmış olduğu eft ve havale masraflarının daha düşük bir ücrette olduğunu belirlemek olacaktır. Çünkü öğrenci olan kimselere, uzak veya yakın akrabaları tarafından belirli aralıklarla harçlık gönderileceğinden, bu harçlık miktarından ne kadar kesinti yapıldığına dikkat edilmesi oldukça büyük bir önem sağlamış olacaktır. Diğer bir husus da, bu banka hesaplarının harçlık avans verip vermemesi durumu olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin