Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Motosiklet Kredisi

Motosiklet Kredisi

0
Motosiklet Kredisi

Bilindiği gibi krediler, hemen her çeşit maddi ihtiyaç için bankalar tarafından verilmektedir. Hem acil nakit ihtiyaçlarınız hem de ticari amaç gütmeyen işlemleriniz için bankalardan gayet rahat bir şekilde kredi tahsisi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda yeni bir ev satın almak ya da işyeri kurmak için de bankalar kredi vermektedir. Tüm bunların yanı sıra taşıt kredileri aracılığıyla da eski arabanızı değiştirebilir ya da ilk defa sıfır ve ikinci el araç alımı yapabilirsiniz. Bunlar ek olarak bankalar, artık motosiklet alımlarınız için de sizlere kredi vermektedir.

Neredeyse tüm bankalar, yine araç kredisi adı altında tarafınıza tahsis ettikleri motosiklet kredilerini sunmaktadır. Örneğin Yapı Kredi Bankası, hem sıfır hem de ikinci el motosiklet alımları için size 1000 lira ve üzerinde kredi desteği sağlamaktadır. Eğer alacağınız motor sıfır ise 36 ay vadeli kredi çekebilirsiniz. Eğer ikinci el bir motosiklet için kredi kullanıyorsanız da 36 aya kadar vadelendirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası, alacağınız sıfır kilometredeki motosikletler için Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi dâhil fiyatı üzerinden yüzde elliye kadar kredi desteği vermektedir. Banka, alacağınız ikinci el motosikletlerde ise sadece bir yaşa kadar kredi sağlamaktadır. Aynı zamanda banka ara ödeme seçeneğini de sizlere sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası, kimi zamanlar motosiklet firmalarıyla da anlaşarak özel araç kredileri çıkarabilmektedir. Bu tür dönemleri yakalayabilmek için banka ve ilgili motosiklet satıcılarını takip etmeniz gerekmektedir.

Motosiklet alımları için kredi veren bir diğer banka da Finansbank’tır. MotosikletKolay adıyla kullandırdığı kredilerde sadece sıfır araçların alımına izin verilmektedir. Bankanın izin verdiği motosiklet markaları ise BMW, Honda, Suzuki, Harley Davidson, Yamaha, Kawasaki, Ducati, KTM, Bombardier, Polaris ve Vespa’dır. Banka, 36 aya kadar vadelendirme seçeneğini sizlere sunmaktadır. Aynı zamanda TL alımlarda motosikletin değerinin yüzde yetmişine kadar kredi tahsisi imkânınız bulunmaktadır. Ayrıca alımlarınızda motosikletinizi teminat olarak da bankaya gösterebilme şansınız bulunmaktadır. Finansbank, nispeten daha uygun faiz ve ödme koşullarını size sunmakta ve kredinizi erken kapatma isteklerinizde de herhangi bir erken ödeme cezası tahsil etmemektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin