Kapalı

Moneygram Ptt’de Var Mı?

moneygram

Moneygram anlaşmalı bankalar konusunda ptt var mı sorusuna yanıt aramak isteyenler, aşağıdaki bilgiler sonucunda ulaşabilir. Ptt ile moneygram arasındaki ilişkiyi de bu sayede öğrenmiş olacaksınız. Öncelikle bilmeniz gerekenler moneygram anlaşması olmayan bankalar ile para transferi yapılamaz.

Moneygram anlaşmalı bankalar

Ülkemizde Anlaşmalı Olan Moneygram Bankaları İse Şunlardır:

  • Kuveyt Türk
  • Denizbank
  • Bank Asya

Ülkemizde sadece bu bankaların moneygram anlaşmaları bulunmaktadır. Sizde para transferi yapabilmek için bu bankalardan herhangi bir şubesine giderek moneygram başvurusu yapmak durumundasınız. Başvuru işlemini yaparak formu doldurarak bir moneygram hesabı sahibi olabilirsiniz. Bu kart hesabı sayesinde para alışverişi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için bu hesaba sahip olmak zorundasınız.

Moneygram ülkemizdeki bankalar tarafından kullanıldığında müşterilerin ne kadar kesinti olacağını merak etmesine vesile olmakta. Yani ben bu kadar para çekeceğim veya bu kadar para göndereceğim ne kadar komisyon banka alacak işte detaylar burada. İlgili kesinti miktarlarına buradan bakarak öğrenebilirsiniz.

https://www.moneygram.com/wps/portal/moneygramonline/home/estimator?LC=tr-TR

Moneygram ile ptt’den para gönderme

Ne yazık ki ptt ile moneygram arasında bir anlaşma söz konusu değildir. Önümüzdeki yıllarda bu anlaşmanın yapılabilir olmasını temenni edebilirsiniz. Ptt ile para göndermek mümkün olduğu gibi para çekme işlemleri de yapılabilir. Ancak ptt ne yazık ki şuanda yurt dışına para gönderemiyor hali ile moneygram ile bir anlaşması şuanda söz konusu değil.

Moneygram anlaşmalarında dikkat edilecekler arasında para gönderirken kesilecek tutarın hangi tarafa yansıtılmasıdır. Bunlara ek olarak moneygram anlaşmalı bankaların her yıl değişebilir olmasıdır. Buna da dikkat etmekte fayda var. Para gönderme veya alma işlemleri yurt içinde sıkıntısız olurken, yurt dışına para havale veya eft yaparken hem masraf hem de zaman sıkıntısı baş gösterir. Paranın hızlıca gitmesini düşünüyorsanız anlaşmalı bankalar üzerinden paranın gönderilmesini sağlayın özellikle wester union ve moneygam bu kulvarda en çok tanınan aracı kurumlardan bazılarıdır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top